Esed’in elindeki Türk gazeteci için umut!

Olaylar
Yaklaşık bir ay önce CHP heyetiyle birlikte Şam’a giden CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Türk kameraman Cüneyt Ünal’ın durumunu Beşşar Esed’e aktardı ve serbest bırakılmasını i...
EMOJİLE

Yaklaşık bir ay önce CHP heyetiyle birlikte Şam’a giden CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Türk kameraman Cüneyt Ünal’ın durumunu Beşşar Esed’e aktardı ve serbest bırakılmasını istedi.

Suriye Devlet Başkanı, CHP heyetine, "Haberim yok" dedi ancak yardımcı olacağına söz verdi.

Meclis adına ABD seçimlerini de izleyen CHP’li vekil ABD’den döner dönmez Suriye yönetimi ile yeniden irtibata geçti. Olumlu sinyal alıncada Şam’a gitmek için düğmeye bastı.

Yanına bazı gazeteci örgütlerinin temsilclerini de alacak olan Eryılmaz ismi henüz netlik kazanmayan vekilerlerle birlikte Şam’a gidecek.

Cuma günü kamareman Cüneyt Ünal ile beraber dönmeyi umut eden CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, umutlu olduğununun altını çizdi ve "İnşallah Cüneyt Ünal’ı ailesine teslim edeceğiz" diye konuştu.

Refik Eryılmaz, Cüneyt Ünal’la birlikte kaybolan Filistin asıllı gezeteci Beşar Fehmi Katumi hakkında Suriye yönetimindan aynı sıcak tavrı görmediğini söyledi.

Haber7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme