Erdoğan’ın Verdiği Örnek Kahkaya Boğdu

Olaylar
Türkiye’den iş gücü göçünün 50’nci yılı vesilesiyle Almanya’da bulunan Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı toplantıda verdiği örnek salondakileri kahkaya boğdu. Başbaka...
EMOJİLE

Türkiye’den iş gücü göçünün 50’nci yılı vesilesiyle Almanya’da bulunan Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı toplantıda verdiği örnek salondakileri kahkaya boğdu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’den Almanya’ya göçün 50. yıl etkinlikleri kapsamında Almanya’da, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile birlikte ortak bir konuşma yaptı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in de katıldığı toplantıda Erdoğan, Almanya’daki Türklerin başarılarından gurur duyduklarını anlatırken verdiği örnek ise salondakileri kahkaya boğdu.

Başbakan Erdoğan, ”Küçük düşünmek AB’ye yakışmaz. Küçük düşünen liderler ise AB’yi küresel bir aktör haline getiremez. Bizim beklentimiz Almanya’nın büyük bir vizyon ortaya koyarak, AB’nin geleceği için öncü rol üstlenmesidir. Almanya’daki Türk nüfus, hiç kuşkusuz Almanya için de Türkiye için de büyük bir imkandır. Fatih Akın’ın filmleri Almanya’nın olduğu kadar bizim de filmlerimiz.  Türk Milli Takımının kalesini hedef almadığı sürece Mesut Özil’in attığı her golle bizler de havalarda uçuyoruz.” dedi.

Erdoğan’ın verdiği bu örnek salonda bulunanları kahkaya boğarken,  Alamanya Başbakanı Angela Merkel’de konuşmasında Mesut Özdil’e değinerek şöyle söyledi; ”İşverenler, gazeteciler, sporcular, milletvekilleri ve bakanlar. İşte sizler hepiniz bugün birer örnek olabilirsiniz zaten örneksiniz. Çocuk ve genç olarak bugün bu yolu yürüyecek insanlara örneksiniz. Siz Almanya’nın bir parçasısınız ve zannediyorum söylememe gerek bile yok ama Mesut Özil’in gollerine en az sizler kadar bizler de seviniyoruz.”

haber7.com

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur