Erdoğan ve Bediüzzaman’ın talebelerine iftira

Olaylar
Türkiye’yi derinden sarsan 17 Aralık Operasyonu’nun ardından çeşitli manipülatif söylemlerle yurt içi ve yurt dışındaki kamuoyunu yanıltıcı bilgiler vermekten çekinmeyen isimler bu kez de ...
EMOJİLE

Türkiye’yi derinden sarsan 17 Aralık Operasyonu’nun ardından çeşitli manipülatif söylemlerle yurt içi ve yurt dışındaki kamuoyunu yanıltıcı bilgiler vermekten çekinmeyen isimler bu kez de Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri’nin talebelerine saldırdı.

Bediüzzaman’ın talebelerinden Abdullah Yeğin, Hüsnü Bayramoğlu, Salih Özcan, Mehmet Fırıncı ve Abdülkadir Badıllı geçtiğimiz günlerde yaşanan gelişmelerle ilişkin olarak, “Cemaat adına siyasi faaliyette bulunmak, siyasi partilerle pazarlıklar içine girmek, devlet içinde kadrolaşmak, iktidara ortak olmaya çalışmak gibi faaliyetlerin tamamı Risale-i Nur’un iman ve Kur’an hizmetiyle tam bir tezat teşkil etmektedir.

Risale-i Nur talebeleri böyle faaliyetlerde bulunmayı Üstadlarından miras aldıkları kudsi hizmetin kudsiyetini bozmak olarak görürler ve bundan şiddetle kaçınırlar.” açıklamasında bulunmuşlardı.

BAŞBAKAN HAKKINDA KARA PROPAGANDA

Today’s Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, gazetenin yazarı Emre Uslu ve Taraf Gazetesi yazarı Önder Aytaç, Bediüzzaman’ın talebelerini Başbakan Erdoğan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Diyanet İşleri Bakanı Mehmet Görmez’in de beraber oldukları bir fotoğrafı paylaşarak, “Hocaların, başbakanın emri üzerine böyle bir açıklamada bulunduğunu ve siyasetin içinde oldukları” propagandasını yaptı.

FOTOĞRAF NE ZAMAN ÇEKİLDİ?

Propagandayı yapanlar, bu fotoğrafın yakın bir tarihte çekildiğini ve Başbakan Erdoğan’ın siyasi sözler vererek, Bediüzzaman’ın talebelerinden ültimatom yayınlamalarını istediğini söylemişlerdi.

Fotoğrafın, 2012’nin Aralık ayında Bediüzzaman’ın varislerinden Mustafa Sungur’un vefatından kısa bir süre sonra gerçekleştiği ortaya çıkınca, kara propagandacıların belgelenmiş oldu.

HEDİYE ALDI İFTİRASI

Bu fotoğraf üzerinden Bediüzzaman’ın talebelerine Twitter üzerinden saldıranlar, “Bediüzzaman’ın en önemli özelliklerinden biri hediye dahi kabul etmemesidir. Talebeleri bunu unutmuş görünüyor.” gibi çirkin tweetler atmışlardı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme