Erdoğan: Son Kez Adayım

Olaylar
Çeşitli açılışlar için bugün İzmir’de bulunan Başbakan Erdoğan, Ege Sanyici ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Konseyi toplantısında konuştu. İzmir’e kamu yatırımlarının engellendiği id...
EMOJİLE

Çeşitli açılışlar için bugün İzmir’de bulunan Başbakan Erdoğan, Ege Sanyici ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Konseyi toplantısında konuştu. İzmir’e kamu yatırımlarının engellendiği iddialarına sert çıkan Erdoğan EXPO adaylığı için İzmir’in aday olacağı mesajını verdi. Erdoğan son kez aday olduğunu da açıkladı;

"Bugün nasıl ki Kuzey Afrika’da kitleler yönetimlere isyan ediyorsa, millet de sandıkta yolunu kendi çizsin. Bir milletvekili 3 kez ard arda aday oluyorsa 4. de ara vermeli. Açın bakın hangi partinin tüzüğünde böyle bir madde var. 30 yıldır borsa başkanı olanlar var. Aramızda olanlar varsa alınmaısnlar. Siyaset illa genel başkanlık sistemiyle yapılmaz. 

Ben son kez milletvekilliği aday adaylığına soyunuyorum. Ondan sonra ara vermek durumundayım. Çünkü ilkelerimize önce ben ben uyacağım. Bu partinin anası da babası da benim. 

8 yılda 9 basamak çıktık. 12 yılda 7 basamak çıkacağız. Nüfusumuz 82 milyon olacak. Hele hele benim tavsiyelerime uyarlarsa daha fazla olacak. 2023 yılında 500 milyar dolar hedefine ulaşacağımıza inanıyorum."

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme