Erdoğan Mimar Sinan Camisi’ni İnceledi

Olaylar
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ataşehir’deki inşaatı devam Mimar Sinan Camisi’nde incelemeler yaparak, ardından Batı Ataşehir Şirin Taksi durağındaki taksicileri ziyaret etti. Burada basın...
EMOJİLE

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ataşehir’deki inşaatı devam Mimar Sinan Camisi’nde incelemeler yaparak, ardından Batı Ataşehir Şirin Taksi durağındaki taksicileri ziyaret etti.
Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ataşehir Mimar Sinan Camisi’nin inşaatının büyük bir hızla ilerlediğini belirterek, "Bu camimizin adını Mimar Sinan koyduk. Çünkü Mimar Sinan’ın adına yaraşır, yakışır sadece eserleri var. Ama onun adıyla anılan muhteşem bir eser maalesef yok. İstedik ki bu camiye inşallah onların varisleri olarak, onun adıyla analım. Adını da Mimar Sinan Camisi koyalım" dedi.

Kendisine verilen bilgiye göre, caminin bu yıl ramazan ayına yetişeceğini ifade eden Erdoğan, çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Erdoğan, caminin mihrabından minber ve kürsüsüne dışarıda yapıldığını dile getirerek, şunları kaydetti:

"İçerideki işlemler ve hazırlıklar da devam ediyor. Cami gerek namaz kılınan yer, gerek projedeki diğer yapılacak tesisler bunların hepsi ramazana yetişecek sözünü aldım. Bu hızla gidiyor. Tabii ki çevredeki tüm peyzaj düzenlemeleri de devam ediyor. Cenaze namazları için Anadolu yakasında büyükçe bir yer yoktu. Şimdi burası en önemli büyükçe bir yer olacak. Anadolu yakasında böyle bir muhteşem eseri gerçekleştirme noktasında gerek Çevre ve Şehircilik Bakanım, gerek TOKİ, gerekse mimarından mühendisine yüklenici firmaya varana kadar tüm arkadaşları ve işçi kardeşlerimi, gösterdikleri hassasiyet ve gayret dolayısıyla tebrik ediyorum. İnşallah bu eserle birlikte yine Ataşehir’de bazı daha minik diyebileceğimiz eserler de yapılacak. Bununla ilgili çalışmalar da devam ediyor."

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi