Erdoğan: Bu yıl 19 Mayıs’ı farklı kutlayacağız

Olaylar
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yaşar Doğu Spor Salonu’nda düzenlenen ‘AK Parti Samsun Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı’na katıldı. Burada ...
EMOJİLE

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yaşar Doğu Spor Salonu’nda düzenlenen ‘AK Parti Samsun Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı’na katıldı.

Burada açıklamalarda bulunan Erdoğan, Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktığını hatırlatarak “Bu yıl 19 Mayıs’ı farklı kutlayacağız” dedi.

Kişisel hesaplarını partisinin, ülkesinin üzerinde tutan kişinin davasının emrinde olamayacağını belirten Erdoğan, “Biz yolumuza, şehrine ve ülkesine hizmet için yola çıkan dava erleriyle devam edeceğiz. Cumhur İttifakı ile kurduğumuz gönül birliğini yüceltecek, zafere taşıyacağız” ifadesini kullandı.

 

KENEVİRİN MERKEZİ OLACAK İLÇEYİ AÇIKLADI

Konuşmasında Erdoğan, Samsun Vezirköprü adayının İbrahim Sadık Edis olduğunu açıklarken kenevir ekimi ile ilgili olarak da çok önemli bir mesaj verdi.  Erdoğan, “Samsun Vezirköprü’de kenevir ekimini yoğun bir şekilde sürdüreceğiz. Vezirköprü bu işin merkezi olacak” dedi. Cumhurbaşkanı kenevir sanayisinin de ilçeye kurulacağını belirterek “Endüstrisini de inşallah buralarda kurarak; atletiyle gömleğiyle inşallah bunun tekstilini de burada yapacağız” ifadelerini kullandı.

‘CHP’Lİ VEKİLLERDEN TOPLANAN PARALARLA TAZMİNATLARI ÖDEYECEKLER’

Erdoğan, daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı açtığı tazminat davalarına değindi.

“Bay Kemal diyor ki, çiftçiler aç, çiftçilerin elinden toprakları alındı. Samsunlu işçilerimize toplamda 2 katrilyon tutarında tarımsal destek verdik. Ama bundan haberi yok” diyen Erdoğan, devamında “Bunun derdi yalan, iftira. İşi gücü yalan. Şu anda devam eden mahkemeler var. Onlardan da gelir. Bunun tazminatlarını ödemek üzere tazminat komisyonu CHP’nin içinde kurdular. Milletvekillerinden toplanan paralarla tazminatları ödeyecekler. Rahat rahat yalan söyleyebilecek” görüşünü dile getirdi.

Erdoğan, son olarak partisinin Samsun adaylarını açıkladı:

 

Büyükşehir Belediyesi: Mustafa Demir

19 Mayıs: Osman Topaloğlu 

Atakum: Zihni Şahin

Ayvacık: Halil Kalaycıoğlu

Bafra: Hamit Kılıç

Canik: İbrahim Sandıkçı

Çarşamba: Halit Doğan

Havza: Sebahattin Özdemir

İlkadım: Erdoğan Tok

Kavak: İbrahim Sarıcaoğlu

Ladik: Nurhan Yapıcı

Salıpazarı: Halil Akgül

Tekkeköy: Hasan Togar

Terme: Ali Kılıç

Vezirköprü: İbrahim Sadık Edis

Yakakent: Hüseyin Kıyma

Alaçam: İlyas Acar (MHP)

Asarcık: Şerif Kılağuz (MHP)

 

 

Kaynak: Sputnik

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme