Erdoğan Bedelli İçin Ne Dedi?

Olaylar
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye ziyareti için Şam’a hareketinden önce havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bedelli askerlik konusunda hükümetin kararlı olduğu yönünde gazetele...
EMOJİLE

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye ziyareti için Şam’a hareketinden önce havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bedelli askerlik konusunda hükümetin kararlı olduğu yönünde gazetelerde çıkan haberleri yalanlayan Erdoğan, "Ben hiçbir taahhütte bulunmadım. Kimse pişmemiş aşa su katmasın. Bu konuda TSK’nın düşünceleri bizim için önemlidir" dedi.

Erdoğan, bir gazetecinin ‘tek tip askerlikle ilgili çıkan haberleri hatırlatması ve akıbetini sorması üzerine, "Gazetenin attığı başlık çok yanlış. Benim böyle bir taahhüdüm olmamıştır, halkoylaması öncesinde de böyle bir taahhüdüm olmadı. Hiçbir zaman böyle bir şey söylemedim. Zira arkadaşlar ‘pişmemiş aşa kimse su katmasın’ derim. Ortada bir pişmiş aş varsa bunu milletçe paylaşırız, ama böyle bir şey söz konusu değil. TSK’nın yaklaşımı bizler için önemlidir, zira için teknik boyutu tamamen onlara aittir. Kendileriyle müzakere ederiz, konuşuruz ama böyle bir taahhütte de bulunmadığım halde öyle denirse bu beni üzer. Bu tür şeyler alıştığımız haber düzenlemeleridir. Bu tür şeyler artık bir kalıp haline geldi. İsmi verilmeyen milletvekili gerçekten varsa, kimse ismi yazılsın, ona soralım bunun hesabını. " şeklinde konuştu.

Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Bu konuyla ilgili, ciddi bir konu, şu anda silahlı kuvvetler konuyla ilgili çalışmalarını bitirdi veya bitiriyor. Ben kendilerine bir gün vereceğim, önümüzdeki hafta büyük ihtimalle kendileri bize gelip brifing verecekler. Bundan sonra da nasıl bir düzenleme yapacağımızı karara bağlayacağız. Temennimiz tabi ki adalet çizgisi içinde bunun olmasıdır, adil olmayan bir çizgiyi hiç bir zaman düşünemeyiz, bu yanlış olur."

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme