“Erbakan Hoca İnandığı Gibi Yaşadı ve Öldü”

Olaylar
Başkan Bürge, Refah Partisi döneminde kendisini siyasete sokan ve millete hizmet imkanı veren merhum Erbakan Hoca’nın inandığı gibi yaşayan büyük bir lider olduğunu söyledi. "BİZİ MİLLETE H...
EMOJİLE

Başkan Bürge, Refah Partisi döneminde kendisini siyasete sokan ve millete hizmet imkanı veren merhum Erbakan Hoca’nın inandığı gibi yaşayan büyük bir lider olduğunu söyledi.

"BİZİ MİLLETE HİZMET MAKAMINA GETİREN ERBAKAN HOCA’YDI"

Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, kendisini öğretmenlik mesleğinden millete hizmet etme makamına getiren kişinin Erbakan Hoca olduğunu belirterek, "Beni öğretmenler odasından çıkartıp milletin hizmetine takdim etti. Refah Partisi döneminde benim gibi bir çok genç insanı siyasete sokan ve yerel yönetimlerde müthiş bir yenilenme ve hizmet dönemini başlatan insandır kendisi. Bizim için ‘Bunlar tekeden süt çıkartacak kadrolardır’ tanımlaması yapan ve bu anlamda bizi yetiştirip ufkumuzu açan büyük bir liderdi. ‘Öğretmen! sana güveniyorum, git Bayrampaşayı kurtar. Orada yaşayan insanımıza hizmet götür, ilim götür, irfan götür’ demişti. Bize ve bu millete yaptığı hizmetler anlatılamayacak kadar çoktur." şeklinde konuştu.

"EN BÜYÜK KORKUM HELALLİK DİLEMEDEN GİTMEKTİ"

Merhum Erbakan Hoca’nın kendisi üzerinde büyük emekleri olduğunun altını çizen Başkan Bürge, en büyük korkusunun Erbakan Hoca’dan helallik dilemeden gitmek olduğunu ifade ederek şunları söyledi: Erbakan Hoca’nın kendisinden istifade ettim ve ona hiç nankörlük etmedim. En büyük korkum kendisinden helallik dilemeden gitmekti. Geçmiş günlerde bir toplantı vesilesiyle Merkez Efendi’de ikindi namazını kılmaya gitmiştim. Muhterem Erbakan hocamızın da orada bulunduğunu öğrendim. Yanına gidip elini öptüm ve helallik diledim.

Bürge, merhum Erbakan Hoca’nın siyasette gerçek bir duayen olduğunu belirterek, "O, bize büyük ufuklar açan bir insandı. Bizim için tekeden süt çıkartacak adamlar diyen insandır. Rabbim kendisine rahmet etsin. Biz şahidiz ki; o, söylediği ve inandığı gibi yaşayan bir insandı. Bu vesileyle tüm milletimize ve İslam alemine başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme