Emniyet’te artçı depremler sürüyor

Olaylar
Bursa’da aralarında 11 emniyet amirinin de bulunduğu 30 polis görevden alınırken, Çanakkale ve Kilis’te de Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürleri görevlerinden alındı. Yol...
EMOJİLE

Bursa’da aralarında 11 emniyet amirinin de bulunduğu 30 polis görevden alınırken, Çanakkale ve Kilis’te de Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürleri görevlerinden alındı.

Yolsuzluk ve rüşvet iddiaları üzerine başlatılan 17 Aralık operasyonun ardından Türkiye genelinde emniyette başlayan görevden almalar devam ediyor. Bursa İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde görevli 11 emniyet amiri ile 19 polis memuru görevlerini kötüye kullandıkları gerekçesiyle görevlerinden alındı.

KOM ŞUBE MÜDÜRLERİ GÖREVDEN ALINDI

Bursa’nın yanı sıra Çanakkale ve Kilis’te de Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürleri görevden alındı. Görevden alınan Kilis KOM Şube Müdürü Mehmet Emin ÇakıcıTrafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü’ne, Çanakkale KOM Şube Müdürü Yaşar Kaplan, Muhabere Şube Müdürlüğü’nde görevlendirildi. Kaplan’ın yerine ise Muhabere Şube Müdürü Murat Sarı atandı.