Emine Erdoğan’dan Kürt Annelere Çağrı

Olaylar
Batman’da teröristlerin saldırısı sonucu hayatını kaybeden hamile anne ve bebeği sebebiyle huzursuz ve mutsuz olduklarını belirten Erdoğan, “Ama buna bütün annelerin bütün kadınların kınam...
EMOJİLE

Batman’da teröristlerin saldırısı sonucu hayatını kaybeden hamile anne ve bebeği sebebiyle huzursuz ve mutsuz olduklarını belirten Erdoğan, “Ama buna bütün annelerin bütün kadınların kınaması protesto etmesi gerekiyor. Bilhassa Kürt annelerinin. Başbakan’ın dediği gibi, beyaz yazmanızı ne zaman yere sereceksiniz? Onu bekliyoruz. İnşallah kadınlar bu bilince sahip olursa, terör barınamaz. Bugünleri bekliyoruz inşallah.” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Makedonya’daki Üsküp Türk Çarşısı’nı gezdi. Kızı Sümeyye Erdoğan ile birlikte esnafla sohbet eden Erdoğan, ardından Osmanlı yapıtı Kurşunhanı Çarşısı’nı dolaştı. Erdoğan, burada yaptığı ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Hamileyken PKK’lıların saldırısı sebebiyle hayatını kaybeden bebeği de bir gün kuvözde yaşayabilen Batmanlı anneyle ilgili ne hissettiği yönündeki soruya Erdoğan, “Tabii ki yüreğimizde hissettik. Bundan gerçekten çok huzursuz ve mutsuz olduk. Bütün kadınlar anneler adına aslında ne diyeceğimi bilemiyorum. Gerçekten bu bir vahşet yani. Ama buna bütün annelerin bütün kadınların kınaması protesto etmesi gerekiyor. Bilhassa Kürt annelerinin. Başbakan’ın dediği gibi, beyaz yazmanızı ne zaman yere sereceksiniz? Onu bekliyoruz. İnşallah kadınlar bu bilince sahip olursa, terör barınamaz. Bugünleri bekliyoruz inşallah.” dedi.

cihan