Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), Ankara’da hakkını arıyor

Olaylar
On binlerce EYT mağduru, seslerini duyurmak için Türkiye’nin dört bir yanından bugün Ankara’daki Nazım Hikmet Kültür Merkezinde biraraya geldi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamolla...
EMOJİLE

On binlerce EYT mağduru, seslerini duyurmak için Türkiye’nin dört bir yanından bugün Ankara’daki Nazım Hikmet Kültür Merkezinde biraraya geldi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bugün Ankara’da toplanan EYT mağdurları için “Yaşadığı mağduriyetlerin giderilmesi için atılacak olan adımların takipçisiyiz. Bu kapsamda gerçekleştirilecek olan programın hayırlı sonuçlar doğurmasını temenni ederim.” mesajı yayınladı.

KARAMOLLAOĞLU: EYT’NİN TAKİPÇİSİYİZ

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) dün Kayseri’de buluşmuştu. Toplantıya Saadet Partisi Lideri Temek Karamollaoğlu da katılmış ve “Çalışan insanlar ihtiyaçlarını giderecek kadar gelire sahip olurlarsa, ekonomi patlar” ifadelerini kullanmıştı.

Kayseri’de gerçekleşen EYT toplantısına Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da katılması EYT’liler tarafından memnuniyetle karşılandı. EYT mağdurlarından Karamollaoğlu’nun katılımı için bazı teşekkür mesajları şöyle:

Bu gün Kayseri’de gerçekleşen toplantıda #EmeklilikteYasaTakilanlar hakkındaki sıcak sohbetiniz ve 99 yılındaki Fazilet olarak duruşunuzu Saadet olarak aynen devam ettirdiğiniz için Sn. Temel Karamollağlu’na #KayseriEYT olarak teşekkür ediyoruz.

@SaadetPartisi genel başkanı 
Syn @T_Karamollaoglu’na
Syn MV Abdülkadir KARADUMAN’a
Syn @mahmutarikan38 a
KAYSERİ #EmeklilikteYaşaTakılanlar’ı misafir ettikleri için, güzel misafir perverlikleri ve haklı davamızda yanımızda oldukları için çok teşekkür ediyoruz.

TEMEL KARAMOLLAOĞLU EYT TOPLANTISINDA

Bir dizi açılışlar ve partisinin Kayseri İl Başkanlığı tarafından düzenlenen aday tanıtım törenine katılmak üzere Kayseri’de bulunan Karamollaoğlu, bir otelde Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin temsilcileriyle buluştu.

Burada bir konuşma yapan Temel Karamollaoğlu, “Bir ülkede çalışan insanlar eğer bütün ihtiyaçlarını giderecek kadar bir gelire sahip olsalar ekonomi patlar, talep artar. Erbakan hoca o zammı verdiği zaman herkes bir korkunun içindeydi, ‘ne olacak’ diye. Ondan sonra pazarda bir canlanma meydana geldi, çünkü parası olan pazara gitti ihtiyacını gidermek için. Esnaf canlandığı gibi sanayide de atılımlar başladı” ifadelerini kullandı.

İhracatı artırınca ekonominin de canlandığını kaydeden Karamollaoğlu, “Ortaya çıkan manzara bu ülkede herkes kendi ihtiyacını karşılayacak, çocuklarını sıkıntıya sokmayacak kadar bir ücrete kavuşuyor. Bu hayal mi? Bana göre hayal değil. Niye? Avrupa’da asgari ücret, yoksulluk sınırının üzerinde. Çalışan insan, kendi ihtiyacını karşılayacak kadar para alıyor. Bundan dolayı zor durumda olan Avrupa devleti yok. Çünkü sanayi de, ekonomi de iç talep gelişirse sağlam temele oturur. Bizde iç talep asgari seviyede, ihracatı artırabilirseniz ekonomi canlanıyor. İhracatta da dev gibi firmalarla karşı karşıyasınız, iş o kadar kolay değil ki. Adaletin tesisinde imkansızlık diye bir şey bize göre olmamalı. O imkanı bulacak, meydana getirecek olan hükümetlerdir. Ancak hükümetler bu gerçeği görürlerse. Üzüldüğümüz husus, bu noktaların üzerinde kimse durmuyor. Biz bunu söylerken esnaf, sanayici tedirgin oluyor ama herkes bilsin ki biz çiftçinin de, esnafın da, sanayicinin de derdini; bir işçinin geçim sıkıntısını ne kadar düşünüyorsak onu da düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme