Ege Üniversitesinde kavga:1 ölü

Olaylar
Ege Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavga cinayetle bitti. Edebiyat Fakültesi’nde formasyon dersleri alan karşıt görüşlü öğrenciler fakülte önünde kavga etti. Kav...
EMOJİLE

Ege Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavga cinayetle bitti. Edebiyat Fakültesi’nde formasyon dersleri alan karşıt görüşlü öğrenciler fakülte önünde kavga etti. Kavgada, taş, bıçak, sopalar kullanıldı. Kavga sırasında karşıt görüşlü bir grup içindeki Fırat Yılmaz Çakıroğlu bacağından, diğer grup içindeki Nurullah S. de karnından yaralandı. Polis olaylara müdahale ederken Çakıroğlu, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi’ne, Nurullah S. ise Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Atar damarı kesildiği öğrenilen Çakıroğlu kurtarılamadı. Polis üniversite içinde ve yurtların önünde güvenlik önlemi aldı. Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun bir yıldan beri Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu olduğu öğrenildi.

/

Faruk Yılmaz Çakıroğlu

OKTAY VURAL’DAN GÖZYAŞI

Sabah’ın haberine göre olaylar Meclis gündemine de geldi. MHP Grup önerisinin görüşüldüğü sırada, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural olaylarda yaşamını yitiren Fırat Yılmaz Çakıroğlu’yla ilgili “Bu arkadaşımız beni birkaç kez aradı. Çıkan gerginliğin ardından bugün sınava girecekler. Polise söylüyorlar tedbir alın diye. Ama polis yok. Saldırıya uğruyorlar ve bıçaklanarak öldürülüyor. Bunun sorumlusu kim. Elinizi vicdanınıza koyun” dedi. Vural’ın gözyaşlarını tutamadığı görülürken Meclis Başkanvekili Sadık Yakut da Çakıroğlu’na Allah’tan rahmet yakınlarına ise başsağlığı diledi.