Düşen uçaktaki konuşmaları MİT çözdü

Olaylar
MİT laboratuvarında incelenen kayıt sisteminden şehit pilotların bazı konuşmaları kurtarıldı. Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi, Suriye’de düşürülen savaş uçağı ile ilgili B...
EMOJİLE

MİT laboratuvarında incelenen kayıt sisteminden şehit pilotların bazı konuşmaları kurtarıldı.

Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi, Suriye’de düşürülen savaş uçağı ile ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’la konuştu.
Düşen uçakta kara kutu olmadığını ifade eden Başbakan Erdoğan ve Bakan Yılmaz, uçakta bulunan kayıt sistemindan bazı önemli bilgilere ulaştığını açıkladı.

Denizin tuzlu suyundan kısmi zarar gören kayıt sisteminin MİT laboratuvarında incelendiği ve pilotların bazı konuşmalarının kurtarıldığı öğrenildi.

Abdülkadir Selvi, kritik bilgileri bugünkü köşe yazısının son bölümüne taşıdı:
Suriye’de düşürülen uçağımızı da sorduk. Onu ayrıca Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’la da konuştum.

Düşen uçağımızın kara kutusu yokmuş. Ama kayıt sistemi varmış. Denizin tuzlu suyunda biraz zarar görmüş. Adli Tıp laboratuvarlarında analizi yapılmış. Ama MİT’te daha ileri teknoloji varmış. MİT laboratuvarında da incelenmiş. Ama kayıt cihazı dışındaki parçalar Hava Kuvvetleri’nin Eskişehir’deki laboratuvarlarında inceleniyor.

Ama bir ayrıntı vereyim. MİT’teki çözümlerde kısmi bir başarı sağlanmış. Bazı konuşmalar kurtarılmış. Olaya ışık tutacak çapta mı? Orasını Eskişehir’deki inceleme ortaya koyacak.

Haber 7
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme