Düğünden Önce Sandık Başına

Olaylar
İlçede faaliyet gösteren bir mobilya fabrikasında çalışan Murat Ağababa ile Hatice Tutar, hayatlarını birleştirdi. Düğünden önce oy kullanacakları Ayrancılar İlköğretim Okulu’na gelen gelin ile ...
EMOJİLE

İlçede faaliyet gösteren bir mobilya fabrikasında çalışan Murat Ağababa ile Hatice Tutar, hayatlarını birleştirdi.

Düğünden önce oy kullanacakları Ayrancılar İlköğretim Okulu’na gelen gelin ile damat, 1104 nolu sandığın bulunduğu sınıfta sevgi gösterileri ile karşılandı. Heyecanlı görülen gelin ve damat, vatandaşlık görevini yerine getirmenin mutluluğu içerisinde olduklarını dile getirdi.

Gelin Hatice Tutar, en mutlu gününde sandık başına gelip oy kullandığını belirterek "Gelinlikle oy kullanmak herhalde çok az insana nasip olur. Oy kullanırken çok heyecanlandım. Ama bu vatandaşlık görevim olduğu için buraya geldim. Bir günde çifte mutluluk yaşadım. Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy attım. Kullandığımız oy mübarek olsun" şeklinde konuştu. Çift daha sonra Buca’da yapılacak düğünleri için okuldan ayrıldılar.

GELİNLİĞİYLE OY KULLANDI

Erzurum’un Şenkaya ilçesinde gelin ile damat, düğünden önce sandık başına gitti. Şenkaya’nın Kömürlü köyünde dün kına gecesi yapılan Semra ve Turgay Can çifti, bugün düğün öncesi milletvekili seçimlerinde oy kullanmak için sandık başına gitti.

Karşılarında bir anda gelin ile damadı gören sandık görevlileri saşkınlıklarını gizleyemedi. Oy kullanan yeni çift, salonda bekleyen yakınları tarafından alkışlarla düğün evine uğurlandı. Baba ocağından ayrılmadan önce duvağıyla sandığa giden Semra Yılmaz (Can) seçimin düğün gününe raslamasının çok güzel olduğunu söyledi.

Köyünde son kez oy kullandığını anlatan Semra Can, bundan sonra oyunu gelin gittiği yerde kullanacağını kaydetti. Damat Turgay Can ise iki mutlu günü birlikte yaşamanın kendileri için unutulmaz olduğunu söyledi.

Focus Haber