Dolmuşa Binmesi Yasak!

Olaylar
İzmir’in Torbalı ilçesi Sağlık köyünde ailesiyle birlikte yaşayan ve geçimini bölgedeki minübüslerde şöförlük yaparak kazanan doğuştan kekeme Murat Çetinçelen her gün kilometrelerce yol yürümek ...
EMOJİLE

İzmir’in Torbalı ilçesi Sağlık köyünde ailesiyle birlikte yaşayan ve geçimini bölgedeki minübüslerde şöförlük yaparak kazanan doğuştan kekeme Murat Çetinçelen her gün kilometrelerce yol yürümek zorunda kaldığını iddia ediyor.

Çetinçelen başına gelenleri,

"Minibüste şöförlük yapıyordum ve yanımda bir bayan arkadaşım vardı. Ben kekeme olduğum için tam konuşamıyorum, o sırada aracın içerisinde müşteriler vardı onlarda benimle dalga geçtiler bende gururuma yediremedim ve kavga ettim. Bu sırada kooperatifin camları kırıldı bunun üzerine kooperatif yönetimi hem beni işten çıkardı hemde dolmuşlara almama kararı verdi" şeklinde aktardı.

Çetinçelen, kooperatif binasının camına "Murat’ı arabaya almak yasaktır. Alana da 100 TL ceza kesilecektir" şeklinde yazı asıldığını da öne sürdü.

Hiçbir aracın kendisini almadığını belirten Murat Çetinçelen, hergün kilometrelerce yol yürümekten yakınıyor.

Kooperatif Açıklaması
"Murat’ı alana 100 TL ceza kesilecektir" uyarısını yalanlayan kooperatif başkanı Özgür Düzel ise, "Bu arkadaş, aşırı alkol alıp huzuru bozduğu için şoförlük yapmasını uygun görmedik" dedi.

Trt.net.tr