Diyarbakır Cezaevi’nde tünel bulundu

Olaylar
Vali Mustafa Toprak AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bağlar ilçesinde yer alan Diyarbakır E Tipi Cezaevi’ndeki bir koğuşta yapılan sayım sırasında görevlilerin kazılmış bir bölümü fark ettiğini...
EMOJİLE

Vali Mustafa Toprak AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bağlar ilçesinde yer alan Diyarbakır E Tipi Cezaevi’ndeki bir koğuşta yapılan sayım sırasında görevlilerin kazılmış bir bölümü fark ettiğini belirterek, şöyle dedi:

”Durumun fark edilmesi üzerine koğuşta yapılan incelemede 75×60 santimetre çapında ve toplam 7 metre uzunluğunda tünel amaçlı kazı yapıldığı belirlendi. Kazı yapılan bölümün içerisinde poşet ve ranza demiri parçaları bulundu. Tünel kazma girişimi ile ilgili soruşturma devam ediyor. Dışarından aynı istikamete doğru başka bir kazının yapılıp yapılmadığı araştırılıyor. Bunun için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri de cezaevinde konuyla ilgili inceleme yapıyor. Kazının kimler tarafından yapıldığına ilişkin araştırma da ayırca sürdürülüyor.
Yapılan sayımda tutuklu ve hükümlülerin tamamının koğuşta olduğu görüldü. Yani cezaevinden kaçma söz konusu değil.”

SAKIK’TA AYNI CEZAEVİNDE

PKK’nın 2’nci adamı konumunda bulunan ve müebbet hapis cezası alan Parmaksız zeki kod adlı Şemdin Sakık’ta aynı cezaevinde bulunuyor. Bulunan tünel üzerine cezaevindeki diğer koğuşlarda da inceleme yapıldı. Bin kadar adli tutuklu ve hükümlünün bulunduğu cezaevinde son 10 gün içerisinde 500 kadar hükümlü başka cezaevlerine nakledildi.

1996 YILINDA PKK’LILAR TÜNEL KAZMIŞTI

Aynı cezaevinde PKK’lıların kaldığı dönemde yine bir tünel bulunmuştu. 1996 yılında bulunan tünel kimse kaçmadan bulunmuştu. Yeni bulunan tünelin ne zaman kazıldığı konusunda da çalışmalarını sürdüren jandarma ekipleri, çökmenin meydana geldiği bölümde kazı işlemlerini devam ettiriyor.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme