Dilipak: Devlet büyüklerini İlah edinmeyin; kafamızı kiraya vermeyelim

Olaylar
Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, ‘Kafanızı kiraya vermeyin’ başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Son dönemlerde AKP hükümetine karşı sert yazılarıyla gündeme gelen Di...
EMOJİLE

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, ‘Kafanızı kiraya vermeyin’ başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Son dönemlerde AKP hükümetine karşı sert yazılarıyla gündeme gelen Dilipak, bugünkü yazısı da uyarı niteliği taşıdı.

Yazısında insan aklına dair önemli ifadeler kullanan Dilipak, ‘Kafanızı kimseye kiraya vermeyin, ne lidere, ne örgüte, ne de şeyhe. Din ve devlet büyüklerini İlah ve Rab edinmeyin’ dedi.

‘MAKAMA GELENLER HZ. ÖMER’İ ARTIK HATIRLAMIYOR’

Yazısında Hz. Ömer’in adaletine sahip olmayan yöneticileri eleştiren Dilipak, ‘O makam Hz. Ömer’in bile uykularını kaçıran bir makamdır. Dikkat edin. Biz bu imkanlara sahip olmadan toplantılarımızda Hz. Ömer’in adaletini, Hz. Ali’nin Malik b. Eşter’e mektubunu anlatırdık. Şimdilerde hatırlamıyor bile o makama gelenlerin birçoğu bu işleri’şeklinde ifade etti.

Dilipak yazısında, devlet yönetiminde rüşvet, adam kayırma, torpil gibi durumların ortaya çıktığını belirtirken mal düşkünlüğü olan makam sahiplerini de eleştirdi.

Konuya dair yazısında adaletten kopmuşlar için ‘O zalimler topluluğuna ise iki cihanda rezillik, batıl kibirleri ve haram hazları kadar büyük acı ver’ diyen Dilipak, şu ifadeleri kullandı:

“Makam sahibi olup, rızanın tecellisinin vesilesi olanları her iki cihanda şanını yücelt, onları düşmanlarının şerrinden emin eyle. Makam sahibi olup da, mala, makama, şehvete teslim olup, rüşvet ve torpille nefsini Şeytana satan gafillerin eğer kalpleri mühürlenmemişse, bu uyarılarımızı onların hidayetine vesile kıl. Değilse bu ümmete feraset ver. Denizlerin çer-çöpü attığı gibi, bize akıl, cesaret ve hikmet ver de o kirlerden arınalım ve kendi nefsimizi arıtalım.”

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme