DHKP-C’ye eş zamanlı operasyon

Olaylar
Adalet Bakanlığı ve AK Parti Genel Merkezine düzenlenen saldırılara yönelik yürütülen soruşturma kapsamında terör örgütü DHKP-C’ye yönelik operasyon başlatan Ankara polisi çok sayıda adrese eş z...
EMOJİLE

Adalet Bakanlığı ve AK Parti Genel Merkezine düzenlenen saldırılara yönelik yürütülen soruşturma kapsamında terör örgütü DHKP-C’ye yönelik operasyon başlatan Ankara polisi çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Aralarında Liman-İş Sendikasının da bulunduğu 20’ye yakın adrese operasyon düzenleyen polis ekipleri söz konusu adreslerde arama yapıyor.  

Özel Harekat polislerinin de destek verdiği operasyonda şu ana kadar 3 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Bu arada gözaltına alınanlardan birisinin DHKP-C örgütünün Ankara il sorumlusu olduğu ileri sürüldü.

Operasyon yapılan adreslerde aramaların sürdüğü, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi.

Liman-İş’teki arama sona erdi

Operasyon kapsamında, sabah 05.45’te Liman-İş Sendikası’nın genel merkez binasına gelen polis ekipleri, aramalarına başladı.

Dış kapıyı kırarak içeri giren polis ekipleri, kişi ve parmak izi araması yaptı. Yaklaşık 2 saat süren arama, saat 08.00 civarında sona erdi. Polis ekiplerinin, hiçbir evrak almadığı bildirildi. 

Operasyon kapsamında, DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikasında da arama başlatıldı. Polis, sendikanın bulunduğu iş hanına girişlere izin vermiyor. Genel-İş Sendikası’nın genel merkezindeki arama sürüyor.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme