DHKP-C operasyonunda 12 tutuklama!

Olaylar
Terör örgütü DHKP-C’ye yönelik 18 Ocak’ta düzenlenen operasyonda gözaltına alınarak dün sabah adliyeye sevk edilen 41 kişiden 12’si, sabaha kadar süren duruşma sonunda tutuklandı. Ha...
EMOJİLE

Terör örgütü DHKP-C’ye yönelik 18 Ocak’ta düzenlenen operasyonda gözaltına alınarak dün sabah adliyeye sevk edilen 41 kişiden 12’si, sabaha kadar süren duruşma sonunda tutuklandı.

Halen devam eden duruşmada ise 7 zanlı 10 bin TL kefalet ve yurtdışı yasağı konularak tahliye edildi. Devam eden duruşmada 10 zanlının mahkemesi sürüyor.

Terör örgütü DHKP-C’ye yönelik operasyonda gözaltına alınan ve savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 29 kişiden 12’si tutuklandı.

7 kişi 10 bin TL kefalet ve yurtdışı yasağı getirilerek serbest bırakıldı. Aralarında Taylan Tanay ve Çağdaş Hukukçular Derneği Başkanı Selçuk Kozağaçlı’nın da bulunduğu 10 avukatın ise duruşması devam ediyor.

Serbest bırakılan 7 kişi, adliye girişinde bekleyen arkadaşları tarafından sevinçle karşılandı. Birbirlerine sarılan grup üyeleri daha sonra açıklama yaptı. Tahliye edilen bir kişi, yapılanların bir komplo olduğunu iddia etti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde bekleyen 25 kişinin ise saat 10.00 sıralarında adliyeye sevk edilmeleri bekleniyor.

Yeni Şafak
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme