Denizin Altında Doğum Günü Sürprizi

Olaylar
Yerin 40 metre altında çalışmaları inceleyen Erdoğan’ın 57. yaş günü pasta kesilerek kutlandı.   Bir dizi programa katılmak için İstanbul’da bulanan Erdoğan, sabah saatlerinde incelem...
EMOJİLE

Yerin 40 metre altında çalışmaları inceleyen Erdoğan’ın 57. yaş günü pasta kesilerek kutlandı.

 

Bir dizi programa katılmak için İstanbul’da bulanan Erdoğan, sabah saatlerinde inceleme yapmak için Sirkeci çıkışından Marmaray tüp geçit inşaat alanına geldi. İş elbisesi ve baret takan Erdoğan ardından Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile birlikte asansörle yerin metrelerce altına indi. Burada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve öteki yetkililerce karşılanan Erdoğan, hatıra fotoğrafı çektirdi. Bir süre yürüyerek tüp geçit çalışmalarını inceleyen Erdoğan, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Erdoğan, Yıldırım ve diğer yetkililer ardından taşıma lokomotifine bindi. Erdoğan bu yolculuğu sırasında da yetkililerden çalışmaların seyri ile ilgili bilgi aldı.

 

Başbakan Erdoğan incelemelerde bulunduğu Marmaray tünelinde bir sürprizle karşılaştı. Tünelin Üsküdar çıkışında bekleyen yetkililer Erdoğan’ı pasta ve mumla karşıladı. Partililer tarafından getirilen pasta kesilerek Başbakan’ın 57. yaş günü kutlandı. Başbakan Erdoğan’da kendisi için yapılan bu sürprize teşekkür ederek karşılık verdi.

 

Türkiye’nin önemli projelerinden Marmaray’da tarihi günlerden birinin yaşandığını belirten Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, projeye verdiği destekten dolayı Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, yüklenici firma ve diğer yetkililerin Başbakan Erdoğan’a böyle bir sürpriz yapmak istediklerini belirtti. Yıldırım, "Başından beri desteklerden dolayı bakanlığımız, yüklenici firma ve Marmaray projesi için gece gündüz çalışan arkadaşlarımız adına teşekkür ediyorum. Daha nice nice sağlık, sıhhat içinde milletimizle birlikte olmak arzusuyla." ifadelerini kullandı. Gösterilen nezaketten ötürü teşekkürlerini ileten Başbakan Erdoğan, "Daha nice birlikte uzun yıllara bu aziz milletimize hizmet yolunda, Allah bizlere ömür verdikçe devam edelim diyorum. Çok çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

 

Konuşmasının ardından pastanın mumlarını üfleyen Erdoğan, kestiği pastadan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve beraberindekilere ikram etti.

 

Zaman

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme