Denetime giden zabıtaları böcekler karşıladı

Olaylar
Denetleme yapılan bazı iş yerlerinde insan sağlığını olumsuz etkileyecek durumlara rastlandı. Bir adreste böceklere de rastlanması zabıta ekiplerini şaşkına çevirdi. Esenyurt Belediyesi Zabıta Müdürlü...
EMOJİLE

Denetleme yapılan bazı iş yerlerinde insan sağlığını olumsuz etkileyecek durumlara rastlandı. Bir adreste böceklere de rastlanması zabıta ekiplerini şaşkına çevirdi.

Esenyurt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesi denetlemeleri sıklaştırdı. Özellikle gıda üretimi yapılan iş yerlerine yönelik denetimlerde, insan sağlığını hiçe sayan görüntülere rastlandı. Muhtelif mahallelerde, önceden tespit edilen adreslere yapılan operasyonda, zeminin kirliliği, üretim araçlarının yetersizliği ve hijyenden uzaklık gibi olumsuzluklar göze çarptı. Özellikle bir iş yerindeki böcekler zabıta ekiplerini şaşırttı.

Denetleme akşam saatlerine kadar sürdü. Birçok iş yeri olumsuz şartlarından dolayı mühürlendi. Denetlemeyle ilgili konuşan Zabıta Müdürü Muhammed Taşbent, "Devamlı olarak bu denetimleri gerçekleştiriyoruz. Kurban ve Şeker Bayramları öncesi denetimlerimizi arttırıyoruz. Sabah saatlerinde başladığımız çalışmalar sonucu karşılaştığımız manzaralar hiç hoş değildi. Bu kötü manzaralar karşısında gıda üretimi yapan birçok firmaya, üretim yapamaz raporu çıkardık. Kapılarına mühürleri vurduk. Keşke insan sağlığı ile oynamak bu kadar kolay olmasa. Biz denetlemelerimize devam edeceğiz. İnsan sağlığı ile oynayan bu tür iş yerlerine ağır cezalar veriyoruz." şeklinde konuştu.

ahaber.com