Demirtaş neden veto yedi?

Olaylar
Beklenen 11. İmralı görüşmesi gerçekleşti, ancak BDP heyetinde Eşbaşkan Selahattin Demirtaş yerine Grup Başkanvekili, Bingöl Milletvekili İdris Baluken yer aldı. Eşbaşkanlıktan istifa edeceği iddialar...
EMOJİLE

Beklenen 11. İmralı görüşmesi gerçekleşti, ancak BDP heyetinde Eşbaşkan Selahattin Demirtaş yerine Grup Başkanvekili, Bingöl Milletvekili İdris Baluken yer aldı.

Eşbaşkanlıktan istifa edeceği iddiaları ile gündeme gelen BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın, bu kez İmralı vetosu ile gündeme gelmesi tartışma konusu oldu. Demirtaş’ın heyette yer almamasının, “hükümete ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı pakete dönük sert eleştirileri” nedeniyle “veto” yediği ileri sürüldü.

PKK’ya yakın internet siteleri de hükümetin Demirtaş’ın İmralı’ya gidişini engellediğini, “Son olarak BDP Eş Genel Başkanı Demirtaş düzenlediği basın toplantısında Ak Parti’nin açıkladığı paketin boş bir paket olduğunu belirtmiş, ‘Açıkladığı paketin süreçle de alakası yok. Ortada diyalog da yok. Hükümet fiili olarak süreci bitirmiş haldedir’ demişti” iddialarına dayandırdı.

Milliyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme