Darülaceze’de sevinçli nağmeler…

Olaylar
Grup Şehnaz Buselik, 2007 yılında Türk Müziği’nin önde gelen ses ve saz sanatçılarını buluşturan aynı zamanda şefliğini üstlenen keman sanatçısı Önder Gülfidan tarafından kurulmuş ve Türk Müziği...
EMOJİLE

Grup Şehnaz Buselik, 2007 yılında Türk Müziği’nin önde gelen ses ve saz sanatçılarını buluşturan aynı zamanda şefliğini üstlenen keman sanatçısı Önder Gülfidan tarafından kurulmuş ve Türk Müziğinin sonraki kuşaklara aktarılması ve yaşatılması konusunda çalışmalar yapmaktadır.
Darülaceze Müessesesi’nde bulunan otantik çadırda gerçekleşen konserde grup; klasik fasıl, saz eserleri, tasavvuf müziği ve çeşitli dönemleri işleyen eserleri icra etti.
Yoğun katılımla gerçekleşen programda, sakinler sanatçıların duygu dolu nağmelerine eşlik ederek gönül dünyalarını renklendirdiler.

“İyi ki buraya gelmişiz.”diyerek mutluluğunu ifade eden İstanbul Ticaret Odası (İTO) Türk Sanat Müziği Topluluğu Grup Şehnaz Buselik’in Müzik Yönetmeni Önder Gülfidan; “bizleri buraya davet ederek sizlerle buluşturduğu için Darülaceze Müessese Müdürümüz Sayın Nevzat Bayhan’a çok teşekkür ediyorum. Sizlerinde bizlere iltifat göstererek dinleme ve okunan şarkılara eşlik etme zahmetinde bulunduğunuz için sizlere de şükranlarımızı arz ederiz.”dedi.
Darülaceze sakinlerinden ozan Ergün Yılmaz’ın da sahne aldığı program izleyicilerine sevinçli saatler yaşattı.

Program sonunda Grup Buselik, beraber ve solo şarkılardan oluşan "İTO’dan Yükselen Nağmenler" adlı Türk Sanat Müziği CD’si Darülaceze sakinlerine hediye etti.