Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, ziyarete açıldı

Olaylar
Çeşitli grupların ziyaretine açık olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne, internet üzerinden bireysel başvurular yoluyla ziyaretçi kabulüne başlandı. Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanlığından...
EMOJİLE

Çeşitli grupların ziyaretine açık olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne, internet üzerinden bireysel başvurular yoluyla ziyaretçi kabulüne başlandı.

Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanlığından verilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni ziyarete vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Yoğun bir gündemde duyurusunun yapılmasına rağmen başvuruların başladığı gün bir aylık kontenjanın dolduğu, sistem üzerinden her hafta yeni kontenjanların açılacağı belirtildi. 

İnternet üzerinden randevu alan kişiler, Halkla İlişkiler Başkanlığı personelince telefonla aranarak randevu gün ve saatleri teyit ediliyor. 

 Her cuma 40 kişi ziyaret edecek

Külliye ziyaretlerinin her cuma 40’ar kişilik gruplar halinde öğleden önce ve öğleden sonra gerçekleştirilmesi planlanıyor. 

Bu çerçevede ilk misafir grupları bugün ağırlanıyor. Misafir grubuna, Ankara başta olmak üzere İstanbul, Bursa, Antalya, Giresun, Kocaeli, Mersin, Adana, Karabük, Kayseri, Konya, Ordu, Samsun ve Trabzon gibi çeşitli illerden katılım sağladı. 

Ayrıca yine internet üzerinden başvuru yapan Belçika’nın Liege şehrinden bir gurbetçi de bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde konuk edildi.