Cumhurbaşkanı Gül: İstihbarat zafiyeti yok

Olaylar
Kırgızistan seyahatinde beraberindeki gazetecilere gündemi değerlendiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül , "Aynı safta birlik-beraberlik içinde durduk. Ümit ediyorum, Gaziantep ruhu iyi bir mesaj oldu...
EMOJİLE

Kırgızistan seyahatinde beraberindeki gazetecilere gündemi değerlendiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül , "Aynı safta birlik-beraberlik içinde durduk. Ümit ediyorum, Gaziantep ruhu iyi bir mesaj oldu. Bundan sonrasına da faydası olur" dedi.

Oluşan tepkinin Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) binalarının ateşe verilmesine vardırılmasını ise çok yanlış bulduğunu, bunun terör örgütünün amacına hizmet edeceğini belirtti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gaziantep’te meydana gelen patlamadan sonra ortaya atılan ‘istihbarat zaafiyeti’ iddialarını yanıtladı.

İstihbarat zafiyeti var mı?
Maalesef bu terör olayları yaşanıyor. Hemen ‘istihbarat ve güvenlik birimleri çalışmıyor mu, bunlar önceden haber almıyor mu?’ deniliyor. Aksine istihbarat örgütü son dönemde çok iyi çalışıyor. Bu tür olaylar için de uyarıda bulunuyor. Terör örgütü bazı olaylarda ya etkisiz hale getirildi ya da önceden yaptığımız hamlelerle başarısız kılındı. Fırsat verilmedi. Büyük kayıpları oldu. Bu planları tutmayınca daha kalleşçe girişimlerde bulunacağı uyarısı zaten yapılmıştı. İstihbarat birimlerimizin ortaya çıkardığı çok sayıda olay var ama hepsi açıklanmıyor. Ama maalesef aradan bir tanesi kaçınca Gaziantep’te olduğu gibi üzücü olaylar da gerçekleşebiliyor.
Dış veya komşu ülkelerden teröre destek var. ABD ile işbirliğinden memnun musunuz?
Eğer bir ülke, başındaki belayı başka bir ülkenin desteğiyle çözme noktasına gelir, sürekli bu bahanenin arkasında giderse bu yanlıştır. ABD ya da bir başkası, fark etmez. Tabii ki müttefiklerle işbirliği kesin gereklidir. Onların desteği, bazı komşuların teröre destek vermemesi önemlidir. Bütün imkanlarımızı tek başımıza nasıl geliştiririz, üzerimize düşeni nasıl yaparız? Öncelikle bunu düşünmeliyiz. Sonra ne sorgulayacaksak sorgulayalım.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme