Cumhurbaşkanı Gül Diyarbakır’da

Olaylar
Çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelecek olan Gül, ziyaretinde TRT Şeş’in canlı yayın konuğu olacak. Kanal Koordinatörü Fethullah Kırşan’ın gündeme ilişkin sorularını cevaplay...
EMOJİLE

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelecek olan Gül, ziyaretinde TRT Şeş’in canlı yayın konuğu olacak. Kanal Koordinatörü Fethullah Kırşan’ın gündeme ilişkin sorularını cevaplayacak Gül, yeni yıl mesajı da verecek.

 

TRT Şeş Koordinatörü Fethullah Kırşan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Diyarbakır gezisi çerçevesinde TRT Şeş’de özel bir yayına katılacağını söyledi. Kendi sunacağı ve canlı yayınlanacak röportajın 31 Aralık’ta gerçekleşeceğini belirten Kırşan, "Yer konusu daha netleşmedi, ama Sayın Cumhurbaşkanı Diyarbakır’daki gezisi sırasında bize özel bir mülakat verecek. Hem gündemdeki konuları soracağız hem de kendilerinin TRT Şeş izleyicilerine muhtemelen mesajları olacak. Yayının yılın son günü olması hasebi ile kendisinden genel bir mesaj da alacağız." diye konuştu. Cumhurbaşkanı Gül’ün Kürtçe konuşup konuşmayacağına ilişkin soruya Kırşan, "O konuda takdir tamamen kendisinin." cevabını verdi. Özel yayının yaklaşık 10 dakika süreceğini dile getiren Kırşan, "Kürtçe ile gireceğiz, muhtemelen ilk canlı yayın Türkçe olacak. Hemen sonra Kürtçe dublajlı olarak kanalda defalarca yayınlayacağız" dedi.

 

BAYDEMİR TÜRKÇE-KÜRTÇE SÖZLÜK HEDİYE EDECEK

 

Bu arada Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’in, Gül’e Kürtçe-Türkçe sözlük hediye edeceği öğrenildi. Cumhurbaşkanı’na kentin sorunlarını içeren bir brifing verecek olan Baydemir, Gül’e Kîzvan (Menengiç) kahvesi ikram edecek. Baydemir’in, Demokratik Toplum Kongresi tarafından yapılan çalıştayda ortaya çıkan ‘Demokratik Özerklik’ projesiyle ilgili olarak da Gül’ü bilgilendireceği ifade ediliyor.

 

Sabah