Cumhurbaşkanı Gül: Bu acı yürek dağlar

Olaylar
Gül, Twitter aracılığıyla yaptığı paylaşımda, “Perşembe günü bir serhat şehrimiz olan Kilis’i ziyaret ettim. İl olduktan sonra ilk Cumhurbaşkanı ziyaretiydi. Dolayısıyla ilde büyük bir hey...
EMOJİLE

Gül, Twitter aracılığıyla yaptığı paylaşımda, “Perşembe günü bir serhat şehrimiz olan Kilis’i ziyaret ettim. İl olduktan sonra ilk Cumhurbaşkanı ziyaretiydi. Dolayısıyla ilde büyük bir heyecan vardı” ifadelerini kullandı.

“İlin nüfusu 90 bin ama 80 bin Suriyeli’yi misafir ediyor. İlde en ufak bir huzursuzluk ve asayiş sorunu yok” açıklamasında bulunan Cumhurbaşkanı Gül, “Kilisliler zor zamanlarında olan komşularına karşı büyük bir insanlık örneği sergiliyor” dedi.

Suriyelilerin barındığı Elbeyli Konaklama Merkezi’nde incelemelerde bulunduğunu da belirten ve buraya ilişkin fotoğrafları paylaşan Gül, “Dünyada benzer kamplar arasında hiçbiri bu kadar düzenli değil. Yine de herkesin evinden yurdundan uzak kalması insana hüzün veriyor. Yürek dağlayan acılar var her birinin içinde” değerlendirmesini yaptı.

Cuma günü ise geçen yıl Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nü verdikleri Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret ettiğini bildiren Gül, burada yer alan bir mozaik eserin fotoğrafını yayımladı.

Gül, buraya ilişkin de “Binlerce yıl önce insanlığın ulaştığı sanat ve estetik zevki çok etkileyici” ifadesini kullandı.

İşte Abdullah Gül’ün paylaştığı o fotoğraf: 

/