Cumhurbaşkanı Erdoğan: YSK sağolsun kararımızı teyit ettiler

Olaylar
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı iftar programında dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Erdoğan, Batı ülkelerinin İstanbul seçimleriyle ilgili Yüksek Seçim Kurulu kar...
EMOJİLE

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı iftar programında dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Erdoğan, Batı ülkelerinin İstanbul seçimleriyle ilgili Yüksek Seçim Kurulu kararından sonra yapılan açıklamalarını eleştirirken YSK’ya üstü kapalı teşekkür ederek “onlar da sağolsun haklı kararımızı teyit ettiler” dedi.

Erdoğan’ın YSK ile ilgili dikkat çeken açıklamaları şöyle:

“Mesele ne sandıktır ne milli iradedir ne de Türkiye’nin demokrasi mücadelesine destek vermektir. Avusturya’da cumhurbaşkanlığı seçimi 2 yıl sonra iptal edilebiliyor. Hiç ses duydunuz mu, ‘Nasıl böyle bir şey olabilir’ diye herhangi bir serzeniş duydunuz mu? Bakın, 2 yıl sonra cumhurbaşkanlığı seçimi iptal edilebiliyor. Bizde ise sadece müracaat edişimiz bile Batı’yı rahatsız ediyor. Bu, bizim milli iradenin hakkını arama mücadelesidir. Bu, bize gönül verenlerin hakkını arama mücadelesidir. Biz de hakkımızı arama mücadelesini verdik, YSK onlar da sağolsun haklı kararımızı teyit ettiler.”

 

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme