Çöp evde çay keyfi

Olaylar
Nevşehir’de evinden 4 yıldır çıkmayan Nilgün Karakuş 17 traktör römorku dolusu çöp biriktirdi. Belediye ekipleri Karakuş’u çöplerin arasında çay içerken buldu. Nevşehir’in Amanos ilç...
EMOJİLE

Nevşehir’de evinden 4 yıldır çıkmayan Nilgün Karakuş 17 traktör römorku dolusu çöp biriktirdi. Belediye ekipleri Karakuş’u çöplerin arasında çay içerken buldu.

Nevşehir’in Amanos ilçesinde Nilgün Karakuş ve kızı Derya Karakuş’un evlerinde bulunan çöplerin çevreye verdiği kokudan rahatsız olan komşular durumu belediye yetkililerine bildirdi.

Temizlik ekipleri 1.5 metre yüksekliğe kadar ulaşan çöpler nedeniyle kapıyı güçlükle açarak girdikleri evde, 4 yıldır evden dışarı çıkmayan ve bu nedenle yürüme yeteneğini kaybeden anne Nilgün Karakuş’u çöplerin içinde çay içerken buldu.

Sağlık ve polis ekiplerinin yardımı ile anne Karakuş dışarı çıkarıldı ve yetkililer tuvaleti, banyosu, mutfağı ve suyu bulunmayan; böcek ve kötü kokuların çevreye yayıldığı evi temizlemeye başladı. Çalışmalar devam ederken çöpleri toplayıp evde biriktiren Derya Karakuş, temizlik çalışmalarının durdurulması için zaman zaman ekiplere müdahale etti.

Atılan malzemelerin çöp olmadığını ve günü geldiğinde kullanacağını ifade eden Karakuş, sağlık ekipleri tarafından sağlık muayenesinden geçirilmeyi de kabul etmedi.

BİRİKTİRMEYE İLK EŞİ BAŞLADI
Belediye ekipleri tarafından boşaltılan 17 traktör römorku çöp, daha sonra kamyonlara yüklenerek çöp alanına taşındı. Anne ve kızın komşuları ise çöp biriktirmeye Nilgün Karakuş’un eşinin başladığını, o dönemde anne ve kızın bu durumdan rahatsız olduklarını, fakat babasının ölümünden sonra Derya Karakuş’un da çöp toplamaya başladığını belirtti.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme