Çocuklardan RTÜK Amcaya Mektup

Olaylar
"RTÜK amca ailem dizi bağımlısı, bu yüzden benimle az ilgileniyor. Beni dikkate almıyorlar. Dizileri kaldırın, yerine belgeseller koyun. Çünkü aile bağlarımın kopmasını istemiyorum.RTÜK amca bu s...
EMOJİLE

"RTÜK amca ailem dizi bağımlısı, bu yüzden benimle az ilgileniyor. Beni dikkate almıyorlar. Dizileri kaldırın, yerine belgeseller koyun. Çünkü aile bağlarımın kopmasını istemiyorum.RTÜK amca bu söylediklerim kulağına küpe olsun ve biz çocuklara yardım et."

Bu sözler aileleri dizi bağımlısı olan çocukların Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK) gönderdiği şikayet mektubundan. Ankara Yenimahalle’deki Orhan Eren İlköğretim Okulu ile Rize Kalkandere’deki Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri televizyon yayınları ile ilgili talep ve şikayetlerini RTÜK’e iletti. Öğrenciler mektuplarında en çok ailelerinin dizi bağımlısı olmasından ve kendileriyle ilgilenmemesinden şikayet ettiler.

"Anne babalarımız televizyon kötü diyorlar ama şimdi kendileri televizyon bağımlısı oldular." diyen öğrenciler, televizyonlarda sadece kendileri için değil aileleri için de eğitici programların yayınlanmasını istedi. Mektuplarda ilginç isteklerde de bulunan öğrencilerden bazıları, "Televizyonlar 21.30’da kapansın çünkü aile bağlarımızın kopmasını istemiyorum. Evlenme programları da kaldırılsın.” dediler. Televizyon kanallarında şiddetli, vurucu, kırıcı, küfürlü ve çocuklara uygun olmayan filmler ve diziler yayınlandığını hatırlatan çocuklar, "Senden bu tür film ve dizilerin yayınlanmamasını istiyorum. RTÜK amca, bu yazdıklarım kulağına küpe olsun.” uyarısında bulundu.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme