Cizre ve Silopi’de 87 terörist etkisiz hale getirildi

Olaylar
Güvenlik güçlerinin Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde bölücü terör örgütüne yönelik gerçekleştirdiği operasyonların 6’ncı gününde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 87 ol...
EMOJİLE

Güvenlik güçlerinin Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde bölücü terör örgütüne yönelik gerçekleştirdiği operasyonların 6’ncı gününde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 87 oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri ile emniyet unsurlarının katılımıyla Silopi ve Cizre’de terör örgütü üyelerine yönelik yürütülen müşterek operasyon sürüyor.

Silopi’deki “Şehit Polis Muhammet Onur Operasyonu” ve Cizre’deki “Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci Operasyonu”nda güvenlik güçleri ile terör örgütü üyeleri arasındaki çatışmalar devam ediyor. Operasyonların 6’ncı gününde 87 terörist etkisiz hale getirildi. Cizre’de 80, Silopi’de 7 terörist öldürüldü, 10 terörist sağ yakalandı.

Operasyonlarda, terör örgütü üyelerince sokaklarda oluşturulan 85 barikat imha edildi, 13 el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirildi. Örgüt üyeleriyle bağlantılı olduğu iddiasıyla Cizre’de 53, Silopi’de 596 evde arama yapıldı. Operasyonlarda, 13’ü polis, 23 güvenlik görevlisi yaralandı.

Bu arada teröristler, Silopi’deki 24 derslikli Cumhuriyet Ortaokulu ile Nuh Mahallesi’ndeki sağlık ocağı ve aile hekimliği binalarını da ateşe verdi. Binalarda büyük hasar meydana geldi.

Öte yandan, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 7, Mardin’in Dargeçit ilçesinde ise 10 terörist etkisiz hale getirildi.

Şırnak, Mardin ve Diyarbakır’daki operasyonlarda, 104 terörist ölü ele geçirildi.