Cinayeti Zeytin Çekirdeği Çözdü

Olaylar
4 Ekim 2010 tarihinde, İzmir’in Boğaziçi semtinde, başları baston ve sandalyeyle parçalanmış olarak bulunan çiftin vahşice öldürüldüğü cinayette zeytin çekirdekleri de delil olarak kullanıldı. 4...
EMOJİLE

4 Ekim 2010 tarihinde, İzmir’in Boğaziçi semtinde, başları baston ve sandalyeyle parçalanmış olarak bulunan çiftin vahşice öldürüldüğü cinayette zeytin çekirdekleri de delil olarak kullanıldı.

4 Ekim 2010 tarihinde, İzmir’in Boğaziçi semtinde, başları baston ve sandalyeyle parçalanmış olarak bulunan Kazım Kaçmaz ile eşi İsmet Kaçmaz’ı öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan torunun tahliye talebi reddedildi.

İzmir Adliyesinde mahkeme başkanının, "Evde kahvaltı yaptın mı?, zeytin yedin mi?" gibi kritik soruları üzerine cinayetin işlendiği sabah dedesi ile anneanesinin evine gittiğini ve kahvaltıda zeytin yediğini ilk kez belirten sanık, cinayeti kendisinin işlemediğini söyledi.

Tutuklanan yaşlı çiftin torunu Yunus Gülmez için "kasten adam öldürmek" suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Tüyler ürperten görüntülerde yaşlı çiftin işkence gördüğü, yüzlerinin tanınmaz hale getirildiği, olayda kullanılan sandalye, baston, kahvaltıda yenen zeytinler ve evin duvarına gizlenen 20 milyar değerindeki ziynet eşyaları davanın önemli delilleri arasında yer aldı. Yaşlı çiftin diğer çocukları, Yunus Gülmez’in bu cinayeti altınlar için işlediğini iddia etti.

İZMİR POLİSİ İZ SÜRDÜ

İzmir’in Boğaziçi semtinde öldürülen Kazım ve İsmet Kaçmaz’ın katilini bulabilmek için polis, olayın ardından tüm akrabaların kan örneklerini ve aynı mahallede oturan 315 kişinin parmak izini aldı. Cinayet konusunda uzman polislerin yer aldığı 40 kişiden oluşturulan özel ekip, şüpheli gördükleri kişileri de yakın takibe aldı.

Cinayetin sırrını ise evde yapılan kahvaltıda yenen 13 zeytin çekirdeğinden 5 tanesi çözdü. 3 kişinin kahvaltı yaptığı tespit edilen evde, Emniyet Müdürlüğü Kriminal raporuna göre, 13 zeytin çekirdeğinin 5 tanesinde, cinayet zanlısı yaşlı çiftin torunu 29 yaşındaki Yunus Gülmez’in DNA izine rastlandı. Mahkemeye gelen baz istasyonları raporuna göre de, olay tarihinde torun Gülmez’in aynı bölgede olduğunu gösteren kayıtlar çıktı. Bunun üzerine polis, cinayetin en büyük şüphelisi olarak gördüğü Yunus Gülmez’i yeniden yakalayıp cezaevine gönderdi.

Polis ve savcılık sorgusunda anneanesi ile dedesinin evine hiç gitmediğini, evde yemek yemediğini belirten Gülmez, DNA sonuçlarından sonra susma hakkını kullandı. Önceki gün yapılan duruşmada mahkeme başkanı, "Oğlum sen evde kahvaltı yaptın mı? Yaptıysan kahvaltı sırasında zeytin yedin mi?, 13 zeytinden 5 tanesinin DNA’sı sana ait çıkıyor" diye sordu. Polis ve savcılık aşamasında konuşmayan Gülmez, "Cinayetin işlendiği sabah dedemlere gittim. Anneanem kahvaltı hazırladı. Birlikte kahvaltı yaptıktan sonra ben evden çıktım. Cinayeti ben işlemedim" diye cevap verdi.

Polis öldürülen çiftin diğer çocuklarının evde altın olduğu beyanları üzerine yaptığı araştırmada, duvarı delerek 20 milyarlık ziynet eşyasına ulaştı. Torun Yunus Gülmez’in cinayeti altınlar için işlediği iddia edilirken, duvara gizlenen 20 milyarlık ziynet eşyasının yerinde bulunduğu ve katil zanlısı torunun altınları alamadığı ortaya çıktı. Yapılan ilk duruşmaya müşteki olarak katılan yaşlı çiftin kızları ile torunları, "Anne ve babamız Yunus’u sevmezlerdi. Kendisinin kredi kartı borcu vardı. Sürekli para istiyordu.

Hatta evde altın gizlediklerini öğrenmiş. Kendisini azarlayan anne ve babamızı Yunus Gülmez öldürmüştür. Kendisinden şikayetçiyiz" dedi.

Gülmez’in işyerindeki arkadaşları ise, "Zaman zaman izin alarak ortadan kaybolan Yunus, cinayetin işlenmesinden sonra işyerinde bir hafta boyunca sürekli kustu. Ne olduğunu söylemedi" diyerek ifade verdi.

Eldeki tüm delillerin cinayet zanlısı olarak torun Yunus Gülmez’i gösterdiğini belirten mağdur avukatı Ufuk Mansuroğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Yunus önce eve gitmediğini ve hiç bir şey yemediğini söylüyordu. Zeytin çekirdeği ile ilgili rapor gelmesinden sonra savcı bir kez daha kendisini çağırıp sordu. Hiç eve gitmediğini söyleyen Yunus, DNA sonuçlarının gösterilmesinden sonra ‘susma hakkımı kullanıyorum’ dedi. Mahkemede ise eve gidip, kahvaltı yaptığını söyledi."

Kasten adam öldürmek suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan katil zanlısı torunun tahliye talebi reddedildi, duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

İHA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme