Çiftin Yarım Kalan Düğününü Kızılay Tamamladı

Olaylar
Genç çift için Mevlana Evleri’nde Türk Kızılayı tarafından kına gecesi yapıldı. Gelin ve damat, kına gecesinde yakınları ve Türk Kızılayı ekipleriyle halay çekerek, eğlendi. Gelin Ebru Köke, dep...
EMOJİLE

Genç çift için Mevlana Evleri’nde Türk Kızılayı tarafından kına gecesi yapıldı. Gelin ve damat, kına gecesinde yakınları ve Türk Kızılayı ekipleriyle halay çekerek, eğlendi. Gelin Ebru Köke, deprem sırasında kuaförde olduğunu ve damadın gelişini beklediği sırada sarsıntının meydana geldiğini anlattı. Köke, "Şimdi çok mutluyum. Sağ olsun, Türk Kızılayı eksik kalan düğünümüzü tamamladı." dedi. Damat Yusuf Sümer de Türk Kı-zılayı’na minnettar olduklarını söyledi.
 
Sümer, "deprem nedeniyle düğün yapmayı düşünmediklerini, yarın resmî nikâh işlemlerini yapacaklarını" dile getirdi. Türk Kızılayı Alan Koordinatörü Seher Kuş ise yaptıkları alan çalışmasında iki gencin düğün günlerinde depremi yaşadıklarını ve düğünlerinin yarıda kaldığını öğrendiklerini, onların bu sıkıntısına çözüm bulmak istedikleri için kına gecesi düzenlediklerini söyledi. Kuş, "Bu sayede az da olsa bu depremden uzaklaşarak, eksik kalan mutluluklarını tamamlamış oluyorlar. Bizim için de bu çok önemli." dedi.
 

Zaman