CHP’den trajikomik skandal

Olaylar
6 Ağustos’ta Yenimahalle Belediyesi’nin düzenlediği iftar programında yatalak bir gazi eşinin oğluna iş bulunması talebine "Tamam" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tra...
EMOJİLE

6 Ağustos’ta Yenimahalle Belediyesi’nin düzenlediği iftar programında yatalak bir gazi eşinin oğluna iş bulunması talebine "Tamam" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, trajikomik bir skandala imza attı…

Gazi eşini arayan CHP’liler, "Oğlunuza iş bulamadık ama eşinize iş ayarladık. Gelsin başlasın" dediler..
Yenimahalle Belediyesi’nin organizesiyle Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde verilen iftar yemeğinde şehit ve gazi aileleriyle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, malul gazi olan Harun Özmen’in eşi Hamide Özmen’e, özel güvenlik sertifikası sahibi oğlu Nedim Özmen’e iş bulma sözü vermişti. Ancak Kılıçdaroğlu’nun sözünü tutmadığı gibi, filmlere konu olabilecek bir skandala da imza attığı ortaya çıktı.

OĞLUNA DEĞİL, FELÇLİ GAZİYE İŞ BULMUŞLAR!
Akit’e konuşan Hamide Özmen, kendisini CHP Genel Merkezi’nden arayan yetkililerin “yatalak” eşine iş bulduklarını söylediklerini anlattı. Kendisiyle adeta alay edildiğini dile getiren Özmen, “Beni CHP’den aradılar. ‘Harun Özmen’e, gazimize iş vereceğiz’ diye. ‘Eşim yatalak. Tek başına yemeğini bile yiyemiyor. 2-3 kişi olmadan ihtiyacını göremiyor. Ona nasıl iş veriyorsunuz?’ dedim. ‘Siz benimle dalga mı geçiyorsunuz?’ dedim. ‘Biz ona iş veriyoruz, oğluna iş veremeyiz’ dediler bu sefer. ‘O zaman gelin götürün gaziyi. İmza atsın, aydan aya maaşını ödeyin. Yattığı yerden maaş alsın’ karşılığını verdim” dedi.

“DEMEK Kİ HEPSİ GÖSTERİŞMİŞ”
Telefonda Kılıçdaroğlu’nun tavrı konusunda da sitemde bulunduğunu ifade eden Özmen, “Telefondakilere ‘O zaman Kılıçdaroğlu bana niye söz verdi? Söz vermeseydi. Demek ki halkın içinde gösteriş olarak öyle davranıyorsunuz’ diye tepki gösterdim” şeklinde konuştu.

"OĞLUNA GÖRE İŞ YOK’ DESELERDİ AĞIRIMA GİTMEZDİ”
Olayın şaşkınlığını hala üzerinden atamadığını belirten Hamide Özmen, “Bu duruma aşırı derecede sinirlendim. Öyle var ya elim ayağım titredi. Nasıl oluyor yatalak adama iş veriyorlar? Yürüyemeyen, yemeğini zor yiyen, altına bez bağladığım adama Kılıçdaroğlu iş veriyor. Helal olsun onların büyüklüğüne, insanlığına! Başka ne diyeyim? Sinirden gülüyorum. Bana direkt ‘Oğluna göre iş bulamadık’ deselerdi bu kadar ağırıma gitmezdi. Ama altına bez bağladığım adama ‘İş veriyoruz’ deyince de dalga geçmiş gibi oldu” ifadelerini kullandı.

“GENEL BAŞKANIMIZ SÖZ VERDİYSE TUTAR!”
İftarda görüştüğü Kılıçdaroğlu’ndan yardım istediğini anlatan Özmen, “Kılıçdaroğlu’na ‘Gazi eşiyim. Eşim evde yatıyor, yardıma muhtaç. 24 yaşındaki oğlum işsiz. Oğluma ekmek istiyorum’ dedim. O da ‘Hemen ilgilenelim. Not alalım. Oğluna iş bulacağız’ dedi. Siz de yanımızdaydınız (Akit muhabirini kastediyor). Kılıçdaroğlu’ndan sonra yanımıza gelen bir genel başkan yardımcısı da bizimle bayağı ilgilendi. ‘Genel Başkanımız söz verdiyse tutar. O konuda hiç şüphen olmasın’ dedi” bilgisini verdi. Bu arada Hamide Özmen, Oğlu Nedim’in bir tanıdıkları vasıtasıyla 4 gündür özel bir şirkette güvenlik görevlisi olarak işe başladığını bildirdi.

Akit

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme