Çevre örgütleri Aydın’da toplandı

Olaylar
Ege Bölgesi’nde örgütlü çevre mücadelesi veren çeşitli dernek ve platformlar Aydın’da toplandı. Aydın Belediyesi Şükran Güngör Yıldız Kenter Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Ege Bölgesi’nde çevre...
EMOJİLE

Ege Bölgesi’nde örgütlü çevre mücadelesi veren çeşitli dernek ve platformlar Aydın’da toplandı.

Aydın Belediyesi Şükran Güngör Yıldız Kenter Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Ege Bölgesi’nde çevre mücadelesi ile ön plana çıkan il ve ilçelerden köylüler de katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını AYÇEP başkanı Mehmet Vergili yaptı. Vergili yaptığı açılış konuşmasında toplantıya katılan çevre gönüllülerine teşekkür ederek çevre mücadelesi hakkında kısa bir konuşma yaptı.

Çevrenin ve doğanın korunması için mücadele edilmesi gerektiğini belirten Vergili, iktidarın bu konuda çeşitli rant çevrelerini koruduğuna dikkati çekerek vatandaşlardan 31 Mart seçimlerinde hesap sormalarını istedi.

Vergili, Aydın ve çevresinde yürüttükleri doğa mücadelesinde yüzlerce köy toplantı gerçekleştirdiklerini mitingler yaptıklarını ve davalar açtıklarını belirterek mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini söyledi.

Vergili’nin konuşmasının ardından çevre mücadeleleri ile ilgili bir film gösterimi yapıldı.

Film gösteriminin ardından toplantıya katılan çeşitli dernek platform ve partilerin temsilcileri kısa birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından Aydın’daki Jeotermal enerji mücadelesi ile ilgili neler yapılması konusunda konuşmalar yapıldı.

 

 

 

Kaynak: Birgün

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme