Cem’in Akli Dengesi Yerinde Çıktı

Olaylar
Münevver Karabulut cinayeti davasında Adli Tıp Kurumu raporu mahkemeye ulaştı. Raporda, Cem Garipoğlu’nun akli dengesinin yerinde olduğu belirtildi: Liseli Münevver Karabulut’un öldürülmes...
EMOJİLE

Münevver Karabulut cinayeti davasında Adli Tıp Kurumu raporu mahkemeye ulaştı. Raporda, Cem Garipoğlu’nun akli dengesinin yerinde olduğu belirtildi:

Liseli Münevver Karabulut’un öldürülmesine ilişkin davaya bugün devam ediliyor. Adliyeye gelerek Karabulut Ailesi’ne destek veren bir grup kadın, "Cezaevlerindeki çok sayıda tutuklu sağlıksız koşullarda ölümcül hastalıklara yakalanırken, Cem nasıl kilo alıyor" diye sordu.

Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Cem Garipoğlu, duruşma için erken saatlerde Bakırköy Adliyesi’ne getirildi. Katil zanlısı Garipoğlu arka kapıdan içeriye alınırken, başı gövdesinden ayrılarak öldürülen Münevver Karabulut’un ailesi de adliyede hazır bulundu. Baba Süreyya Karabulut, "Adli Tıp’tan gelecek rapor bizim için önemli. Davada sonra açıklama yapacağız" dedi.

AKLİ DENGESİ YERİNDE
Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Münevver Karabulut cinayeti davasında Adli Tıp Kurumu raporu mahkemeye ulaştı. Raporda, Karabulut’un katil zanlısı Cem Garipoğlu’nun akli dengesinin yerinde olduğu belirtildi.

Kendilerine "Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu" adı veren bir grup kadın da, aileye destek vermek için adliye önünde toplandı. Anne Nagehan Karabulut, destek veren kadınlara teşekkür etti. Grup tarafından yapılan açıklamada, "Münevver için yine adliye önündeyiz. Münevver’in katilleri adilce yargılanana kadar mücadelemiz devam edecek. Münevver’in bir önceki duruşmasında da buradaydık. Münevver’in davasına dahil olduk. Sonuna kadar da takipçisi olacağız. Meclisteki milletvekilleriyle görüştük.

Söz aldık. Kadın cinayetleri durdurulana kadar mücadelemiz devam edecek. Hapishanelerde 100 bini aşkın tutuklu varken, bunlar sağlıksız konuşlarda ölümcül hastalıklara yakalanırken Cem Garipoğlu nasıl oluyor da kilo alıyor" denildi.

Haberturk
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme