Cemaatin 1 dolar sırrı!

Olaylar
Devlet içerisinde paralel yapılanmaya giden örgüt, kirli planları deşifre olunca çözülmeye başladı. İşte Haber10’a ulaşan bir cemaat üyesinden gelen şok mektup: Bir zamanlar gönül verdiğim ve gece gün...
EMOJİLE

Devlet içerisinde paralel yapılanmaya giden örgüt, kirli planları deşifre olunca çözülmeye başladı. İşte Haber10’a ulaşan bir cemaat üyesinden gelen şok mektup:

Bir zamanlar gönül verdiğim ve gece gündüz demeden zamanımın büyük bir kısmını ayırdığım cemaatten ayrılmış bulunmaktayım.

Cemaat içerisinde çeşitli talebe mesullükleri yapmış birisi olarak, ilk ayrışmayı 1 dolar meselesinde yaşamıştım ve bu olay cemaatle aramda bir kırılma noktası oluşturmuştu.

Hocaefendi’nin bayramlarda çocuklara harçlık olarak dağıttığı dolarlar konusunda, “gurbette yaşıyor, dolayısıyla çocuklara bulunduğu ülkenin parasını harçlık olarak vermesi çok doğal” diyordum. Esasında bu anlayış mantık hesaplarımı alt üst edecek bir anlayış değildi. Sözünü ettiğim 1 dolar meselesinin özü şudur: Bir arkadaşım, yapılan kitap okuma kampında birinci gelmişti ve kendisine ödül olarak 1 dolar verilmişti. Bunu ilk duyduğumda ciddi tepkiler vermedim, aradan bir süre geçtikten sonra bu mesele zihnimi kurcalamaya başladı. Yine başka bir arkadaşıma, talebe mesulü olarak almış olduğu birincilik nedeniyle yine ödül olarak 1 dolar verilmişti ve bir süre sonra, nihayet 1 dolar almak sırası bana gelmişti. Devletin bir kurumuna adam yerleştirmek üzere oluşturulan özel bir birimin, savaş öncesi motivasyon çalışması olacak manevi kitap okuma kampında derece aldım. Verilecek ödül beni biraz heyecanlandırmıştı. Alacağım ödül muhtemelen “cevşen, seccade, ya da bir kitap seti olur” diyordum. Ancak bana da 1 dolar verildi. Ben Büyük Türkiye hayaliyle hizmet ederken, bizleri bilmem kaç kere bozguna uğratmaya çalışmış, ülkemizi bir deney alanı olarak gören bir ülkenin 1 doları elime tutuşturulmuştu.

Bu 1 dolar meselesi cemaatin itiraf edilemeyen bir sırrı gibi zihnimi kurcalamaya devam etti. 17 Aralık öncesinde-sonrasında yaşanan birçok hadise, cemaat içerisinde geçen yıllarımın daha da büyüyen bir pişmanlığa dönüşmesini ve bu pişmanlığın sırtımda büyük bir kambur oluşturmasına sebep oldu. Şimdilerde Milli İradeye yapılan bütün bu ihanetlere araç olduğum için kendimi suçluyorum. Hâsılı kelam, “Abi, neden 1 dolar veriyorsunuz” diye sormadım. Bu soruyu 1 doları verenlere değil de, günü gelince 1 doları alanlara soracağım demiştim. En nihayetinde zamanı geldi ve bu mektubu yazmaya karar verdim. 1 dolar meselesini araştırmanızı ve özellikle de 1 doları ödül olarak alan kişilere, “size neden 1 dolar verildi” diye sormanızı rica ediyorum.