Olaylar

Koronavirüsle Mücadele Tedbirleri’nde ”Çay’a” Özel İstisna!

Koronavirüs ile mücadele kapsamında bir çok şehirde uygulanan seyahat yasağı konusunda bazı gevşemeler gerçekleştirildi. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamalara göre, Çaykur’a kayıtlı olan çay üreticilerine özel izin sağlanacak. Malum süreç sebebiyle..

Koronavirüsle Mücadele Tedbirleri’nde ”Çay’a” Özel İstisna!

Koronavirüs ile mücadele kapsamında bir çok şehirde uygulanan seyahat yasağı konusunda bazı gevşemeler gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamalara göre, Çaykur’a kayıtlı olan çay üreticilerine özel izin sağlanacak. Malum süreç sebebiyle son günlerde çay üreticilerinin çektiği sıkıntılar çok kez gündeme gelmişti. Sınırların kapalı olmasından ötürü de Gürcü işçilerin gelemiyor oluşu, süreci iç pazara döndüren bir hal almıştı.

Bu noktada İçişleri Bakanlığı, Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun illerine gitmek isteyen vatandaşlara özel seyahat belgesi sağlayacağını açıklayarak, Cumhurbaşkanlığı kabinesinden böyle bir karar çıktığını da duyurmuş oldu.

Bakanlık tarafından çok acele olarak tüm birimlere gönderilen yazıda, izin belgesi almak isteyen vatandaşların e-devletten veya ALO 199 Vefa Sosyal Destek Hattı üzerinden 14.09.2020 saat 09:00’dan itibaren talepte bulunabilecekleri belirtiliyor.

İzni alan üreticilerin ise en erken 19.05.2020 saat 24.00’den itibaren İstanbul’dan ayrılabileceği ilan edilmiş durumda.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL