Çavuşoğlu, Erbil’e gidiyor

Olaylar
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, başkent Bağdat temasları kapsamında Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi ile bir araya geldi. Bakan Çavuşoğlu, Abdulmehdi ile görüşmesi sonrası sosyal medya hesabından yap...
EMOJİLE

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, başkent Bağdat temasları kapsamında Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi ile bir araya geldi.

Bakan Çavuşoğlu, Abdulmehdi ile görüşmesi sonrası sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye-Irak ikili ticaret hacmini 20 milyar dolar hedefine taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

ERBİL’E GİDİYOR

Öte yandan Irak’a bugün giden Çavuşoğlu, Bağdat’tan sonra Basra ve Erbil’de temaslarda bulunacak.

PEŞMERGE YÖNETİMİ İLE TİCARET YENİDEN CANLANIYOR

Peşmerge yönetiminin Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirdiği sözde bağımsızlık referandumu girişiminin ardından ticari ilişkiler sonlandırılmıştı. 

Milliyetçilik söylemleriyle geçen yerel seçimlerin ardından ise peşmerge yönetimi ile yeniden temasa geçildiği bildirilmişti. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya, ticari ilişkilerin yeniden canlandırıldığını belirterek Erbil’de “Ticaret Merkezi” açmaya hazırlandıklarını da dile getirmişti.

 

 

 

Kaynak: Yeniçağ

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme