Çarkın’ın Gösterdiği Mezar Yerleri Boş Çıktı

Faili meçhul cinayetlerden dolayı tutuklu bulunan eski özel harekatçı Ayhan Çarkın, sabah saat 05.25 sıralarında iki polis eşliğinde THY’nin tarifeli uçağıyla Ankara’dan İstanbul’a getirildi. Emniyet yetkilileri tarafından uçaktan alınan Çarkın, Atatürk Havalimanı Emniyet müdürlüğü’nde kendisini bekleyen polislere teslim edildi.

SİLİVRİ İDDİASI
Bu arada Çarkın’ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki ek ifadesinde “Tarık Ümit’i Silivri’de bir köy yolu vardı. Oraya doğru götürdük. Köy yolu üzerinde bir çukur vardı. O çukura atıp üstünü çalılıklarla kapattık” dediği ileri sürüldü.

İŞTE BUGÜN SİLİVRİ’DE YAŞANANLAR
Basın mensuplarının yoğun ilgisi altında Silivri’nin Beyciler Köyü’ne getirilen Çarkın, burada araçtan indirildi.

Geniş güvenlik önlemleri alınan bölgede, Ayhan Çarkın’ın boş arazide yer gösterdi. Buradaki incelemelerin ardından 700 metre ötede bulunan Kuşbahçe mevkisindeki başka bir yere gidildi.

Çelik yelek giydirilen Ayhan Çarkın, krokiler eşliğinde ekiplere bilgiler veriyor.

‘ŞU CESETLER BULUNSUN DA RAHATLAYAYIM’
Ayhan Çarkın’ın yer gösterme işlemine katılan ekipler, et lokantasının yakınındaki geniş bir alana bant çekerek giriş çıkışları durdurdu.

Çapayla bu alandaki bazı yerlerin otlarını temizleyen ekipler, detektörler ve köpeklerle aramalar yapıyor.

Aramalar sırasında Çarkın, yanındaki polislere ”Şu cesetler bulunsun da rahatlayayım, inşallah bulunur” dedi.

İncelemeye eşlik eden eden savcının da Çarkın’a ”Burada çeşme hatırlıyor musun? Demiryolunu hatırlıyor musun?” diye sorduğu duyuldu.

GÖSTERDİĞİ YERLER BOŞ ÇIKTI

Saat, 16:00’da ajanslara Çarkın’ın bugün gösterdiği yerlerin boş çıktığı haberi düştü.

BİR HAFTA YER GÖSTERECEK
Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Hakan Yüksel, dün ek ifadesine başvurduğu Çarkın’ın beyanları doğrultusunda ”yer gösterme işlemi yaptırma” izni için mahkemeye başvurmuş, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hakimliği bu talebi kabul etmişti.

Nöbetçi Hakimliğin kararında, başvuruda, ”Çarkın’ın, 2 Mart 1995’te kaybolan ve bugüne kadar kendisinden haber alınamayan Tarık Ümit’in öldürüldüğü ve yerini gösterebileceği, yine Behçet Cantürk’ün İstanbul Fenerbahçe Orduevi önünden alınıp, Sapanca’da nerede ve nasıl öldürüldüğünü gösterebileceğine yönelik yer gösterme işlemi yapabileceğini bildirdiğinin” yer aldığı ifade edilmişti.

Nöbetçi hakimlik, Çarkın’ın dün 14.00’ten itibaren 7 gün süreyle Ankara 2 nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumundan, yer gösterme işlemi için çıkarılabilmesini kararlaştırmıştı.

Haber7.com