Camiyi CHP bürosuna çevirenlere mi oy vereceksiniz

Olaylar
Türk tarih araştırmacısı, yazar, şair, hukukçu ve eski gazeteci Kadir Mısıroğlu, A Haber’de Mehmet Ali Önel’in sunduğu Deşifre programında, hem cemaate hem CHP’ye yüklendi. “CH...
EMOJİLE

Türk tarih araştırmacısı, yazar, şair, hukukçu ve eski gazeteci Kadir Mısıroğlu, A Haber’de Mehmet Ali Önel’in sunduğu Deşifre programında, hem cemaate hem CHP’ye yüklendi.

“CHP 20 BİN CAMİYİ TALAN ETTİ”

“Bunların dinle imanla alakası olamaz diyen Mısıroğlu: Bir insanın yanlışını bilerek ortak olursan sende yanlış yaparsın zamanında 20 bin cami yıktılar kışla yaptılar. Bunların hepsinin belgesi mevcut hepsi satılmış bazen 5-10 cami birden satıldı. İşte belgeler burada buradan belgeleri gösterebilirim. Sayın Kılıçdaroğlu işte ahır yapılan camilerin belgesi onu da cemaat haberleştirmiş günümüzde CHP’ye destek olan cemaat 22 nisan 2012 de haberleştirmiş. Bunların bu dinle bu tarihle bu milletle alakası yok.10 kuruşa camii 25 kuruşa mescit satıldı. Buyrun işte görün Zaman Gazetesi’ni.”

“Bazı camiiler CHP bürolarına çevrildi. Üzerinde 6 ok işareti var. İşte o dönemin bir fotoğrafı. Süleymaniye Camii’nin önündeki dükkanları Ermenilere ve Rumlara sattılar. Şimdi kiraları onlara gidiyor. Ben buradan cemaat mensuplarına soruyorum. Bunlara mı oy vereceksiniz.”

DİNLER ARASI DİYALOG TÖRENİNDE, KİLİSE ÇANI EŞLİĞİNDE EZAN

Pogramın ikinci bölümünde Deşifre Programı, Gülen Cemaatinin yürüttüğü “Dinler arası diyalog projesi” ile ilgili şok bir görüntü yayınladı.

TARİH: MAYIS-2004

YER: MARDİN

Gülen cemaatinin düzenlediği ve cemaatin televizyonundan da canlı yayınlanan ‘DİNLER VE BARIŞ’ sempozyumunda Hıristiyanlığı simgeleyen haç, Yahudiliği simgeleyen Davut yıldızı, Türklüğü ve İslam’ı simgeleyen Hilal de aynı karede yer aldı. Diyalog toplantısı başlar başlamaz kürsüye gelen bir spiker Bakara süresi 208. ayeti okudu Daha sonra ise bir Arap papaz Matta İncili’nden bir bölüm okudu. Okuduğu bölümde Kuran’da Rahman çocuk edinmemiştir ayetine tamamen ters olan haşa Tanrı evlatları ifadesi dikkat çekti. Ancak toplantıda bulunanların tamamen şirk olan ‘tanrı evlatları’ ifadesini alkışlaması dinler arası diyalog adı altında İslami değerlerin nasıl erazyona uğratıldığını gözler önüne serdi. Sözde diyalog toplantısında temsili sırat köprüsüne de yer verildi. Temsili Sırat köprüsünden önce Fener Rum patriği Bartelemeo peşinden papaz patrik ve hamam daha sonra da İstanbul müftüsü ve Diyanet İşleri Başkan yardımcısı geçti. Güya temsili sırat köprüsünden geçilip cennete ulaşıldı. Temsili sırat köprüsü geçişi sırasında bir taraftan ezan okunurken aynı anda kilise çanları da okunan ezana eşlik etti. Böylece ezan sesi ve çan sesi birbirine karıştı.

Ve TARİH 15 Mayıs 2004

Mardin’de başlayan dinler arası diyalog zırvalığı bu kez İstanbul’da bir kültür merkezinde devam etti. Toplantı sırasında barkovizyona çok ilginç bir görüntü yansıtıldı. Ayasofya’nın kubbesinin üzerinde İslam’ı simgeleyen Hilal, Hıristiyanların simgesi Haç ve Yahudiliği simgeleyen Siyon yıldızı göze çarptı.

“PAPAZ DOĞRU DİYOR DİYENİN MÜSLÜMANLIĞINDAN ŞÜPHE DUYARIM”

Tarihçi Yazar Kadir Mısıroğlu, bu görüntülerin Gülen Cemaati’nin İslam’ı dönüştürmek istediğinin kanıtı olduğunu belirtirerek şunları söyledi:

“Fethullah Gülen’in islamı anlatışındaki sakatlıklar ortada, ‘İsa’nın babası Hz. Muhammed’dir diyor. Ayrıca ‘Papazlar doğru söylüyor’ diyor.. Papa’ya ‘sizin misyonunuza ortak olmak istiyoruz’ diyor. Ben böyle söyleyen bir insanın Müslümanlığından şüphe duyarım”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme