C. Garipoğlu Hakim Karşısında

Olaylar
Liseli Münevver Karabulut‘u "canavarca bir hisle ve eziyet çektirerek" öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Cem Garipoğlu, bugün ilk kez hakim karşısına çıkıyor. Garipoğlu’nun 18 yı...
EMOJİLE

Liseli Münevver Karabulut‘u "canavarca bir hisle ve eziyet çektirerek" öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Cem Garipoğlu, bugün ilk kez hakim karşısına çıkıyor. Garipoğlu’nun 18 yıldan 24 yıla kadar hapsi isteniyor.

3 Mart 2009 günü Etiler’deki bir çöp konteynırında başı gövdesinden ayrılmış halde cesedi bulunan liseli Münevver Karabulut‘un katil zanlısı Cem Garipoğlu, 17 Eylül gecesi avukatları aracılığıyla güvenlik güçlerine teslim edilmişti.

197 günlük kaçışın ardından teslim olan Garipoğlu aynı gün tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne konuldu. Yaşı 18’den küçük olduğu için 43 gün çocuk cezaevinde kalan Cem Garipoğlu, 18 yaşına girdiği 29 Ekim günü Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi‘ne nakledildi.

İstanbul Cumhuriyet Savcıları Faruk Erşen Yılmaz ve Mustafa Öztürk‘ün hazırladığı iddianamede Cem Garipoğlu’nun, "tasarlayarak" ve "canavarca bir hisle ve eziyet çektirerek" öldürdüğü öne sürülürken, olay tarihinde 18 yaşından küçük olan Garipoğlu için 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası istendi.

Münevver’in babası Süreyya Karabulut, annesi Nagihan Karabulut ile kardeşi İbrahim Enver’in şikayetçi olarak yer aldığı iddianamede, Cem’in babası Mehmet Nida Garipoğlu’nun tasarlayarak çocuğu öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet, annesi Tülay Makbule Garipoğlu’nun suç delillerini yok etme gizleme veya değiştirmekten 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezaları istendi.

İddianamede adı geçen diğer şüpheliler Cem’in amcası Hayyam Garipoğlu, Mehmet Karakayalı, Habib Kurt ve Ahmet Batur‘un ise suçluyu kayırmaktan cezalandırılmaları isteniyor.

148 gündür tutuklu bulunan Garipoğlu, bugün ilk kez hakim karşısına çıkıyor. Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Garipoğlu’nun, önümüzdeki dakikalarda 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’ne getirilmesi bekleniyor. İddianamede adı geçen diğer zanlıların yargılanmasına ise önümüzdeki günlerde başlanacak.