Bunu ancak CHP yapardı

Olaylar
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, partisinin başvurusu üzerine Anayasa Mahkemesi’nce iptal edilen "belediyeler öğrencilere burs vermesi" için yeni kanun tekli...
EMOJİLE

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, partisinin başvurusu üzerine Anayasa Mahkemesi’nce iptal edilen "belediyeler öğrencilere burs vermesi" için yeni kanun teklifi hazırladı.

Tanal, "İptal edilen yasa bizi ilgilendirmiyor" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, belediyelerin maddi durumu iyi olmayan öğrencilere burs verebilmelerinin önünün açılması için kanun teklifi verdi. Daha önce belediyeler öğrencilere burs verme yetkisine sahipken, CHP’nin 2008’de Anayasa Mahkemesi’ne başvurmasıyla belediyelerin verdiği burslar iptal edilmişti.
TBMM Başkanlığı’na sunulan teklif, Belediyeler Kanunu’nun 14. maddesinde tekrar değişiklik yapılmasını öngörüyor. CHP’li Tanal’ın verdiği kanun teklifi yasalaşırsa belediyeler artık yükseköğretim kurumlarında okuyan öğrencilere burs verebilecek. Böylece mahkemenin verdiği iptal kararı bozulmuş olacak.

YASA EKSİK VE YANLIŞTI
İptal edilen teklife de değinen Tanal 2008’de iptal edilen yasanın eksik ve yanlış taraflarının olduğunu ifade etti. Öğrencilerin yanında olduklarını kaydeden Tanal şöyle devam etti: "Bu teklif eskisi ile birebir aynı değil. Eskiden o yasa suiistimal ediliyordu. AK Parti samimi davransın. Bize destek versin. Biz de teklifi verdik destek bekliyoruz. Şu an beni arayan öğrenciler zor durumda olduklarını söyledi. Ben de onların bu haline dayanamıyorum."

haber7.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme