Bugün hava nasıl olacak?

Olaylar
Bugün havanın mevsim normalleri civarında ve yer yer üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimleri ile zamanla güneybatı kesimlerinin parçalı ve ye...
EMOJİLE

Bugün havanın mevsim normalleri civarında ve yer yer üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimleri ile zamanla güneybatı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, bugün (Cumartesi) Muğla çevreleri, Aydın’ın doğu ilçeleri ile Antalya’nın iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Marmara’nın batısı, Kuzey Ege kıyıları ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
RÜZGAR : Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı, Kuzey Ege kıyıları ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
 

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA

Az bulutlu ve açık, doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; batı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BURSA 30
ÇANAKKALE 29
EDİRNE 32
ISTANBUL 28

EGE

Az bulutlu ve açık, bölgenin güney kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Muğla çevreleri ile Aydın’ın doğu ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege’nin kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR 31
DENİZLİ 35
IZMIR 29
KÜTAHYA 31
AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu; Antalya’nın iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 35
ANTALYA 28
KAHRAMANMARAŞ 37
MERSİN 33
İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 32
ESKISEHIR 32
KONYA 30
NİĞDE 31

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BARTIN 28
BOLU 30
KARABÜK 32
SİNOP 26
ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Az bulutlu, kıyı kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORDU 28
SAMSUN 27
TOKAT 34
TRABZON 27
DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 26
KARS 25
MALATYA 33
VAN 24
GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR 36
GAZIANTEP 34
MARDİN 33
ŞANLIURFA 36