Bu Araçlar Kesinlikle Trafiğe Çıkmasın!

Olaylar
İstanbul’da kar yağışı etkisini artırdı. Kent beyaza bürünürken ana arterlerin bile kar tuttuğu görüldü. Yetkililer, bir konuda sürücüleri uyardı. Kar kaç gün sürecek? Sibirya’dan gelen so...
EMOJİLE

İstanbul’da kar yağışı etkisini artırdı. Kent beyaza bürünürken ana arterlerin bile kar tuttuğu görüldü. Yetkililer, bir konuda sürücüleri uyardı. Kar kaç gün sürecek?

Sibirya’dan gelen soğuk hava dalgası etkisine girdi. Havalar soğumaya devam ediyor. İstanbul’da kar yağışı gece boyunca devam ederken sabaha karşı etkisini artırdı. Kentin büyük bir bölümü beyaza bürünürken zaman zaman ana arterlerin bile kar tuttuğu görüldü.
 
Buzlanma ile birlikte buz tutan yollar sürücüler için ciddi tehlike oluşturmaya başladı. Özellikle gece araç kullanacak sürücülerin buzlanmaya karşı dikkatli olmaları uyarısında bulunuldu.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKOM yetkilileri, donanımsız ve özellikle kar lastiği olmayan araçların kesinlikle trafiğe çıkmaması konusunda uyarıyor.
 
Yetkililer ulaşım için, toplu taşıma araçlarının kullanmasını tavsiye ediyor. İstanbullular için kar uyarısı bir kaç gün daha devam edecek.
 

haber7.com