Bozdağ: Merkel’in Sözlerini Anlamlı Buluyorum

Olaylar
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Almanya’da aşırı sağcı şiddet kurbanları için düzenlenen anma töreninde Almanya Başbakanı Angela Merkel’in sözlerini olumlu bulduğunu belirterek, ”Y...
EMOJİLE

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Almanya’da aşırı sağcı şiddet kurbanları için düzenlenen anma töreninde Almanya Başbakanı Angela Merkel’in sözlerini olumlu bulduğunu belirterek, ”Yaşanan hadiselerden bir ülkenin başbakanı olarak yanlışlarını ifade etmesini, af talef etmesini, olayın aydınlatılması konusundaki hassasiyetini dile getirmesini son derece anlamlı buluyorum” dedi.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Almanya’da aşırı sağcı şiddet kurbanları için düzenlenen anma töreninde Almanya Başbakanı Angela Merkel’in sözlerini olumlu bulduğunu belirterek, ”Yaşanan hadiselerden bir ülkenin başbakanı olarak yanlışlarını ifade etmesini, af talep etmesini, olayın aydınlatılması konusundaki hassasiyetini dile getirmesini son derece anlamlı buluyorum” dedi.

Bozdağ, AA Editör Masası’nda AA yurt içi ve yurt dışı temsilcileriyle birim editörlerinin sorunlarını yanıtladı.

Almanya’da aşırı sağcı şiddet kurbanları için düzenlenen anma töreninde Almanya Başbakanı Merkel’in bir konuşma yaptığının anımsatılması üzerine Bozdağ, Almanya’daki olayların Türk vatandaşları açısından son derece üzücü olduğunu ancak son yaşanan gelişmeleri de olumlu bulduğunu söyledi.

Cinayetlerin soruşturulmasında sorulması gereken soruların sorulmadığını, aranması gereken cevapların yeterince aranmadığını, yanlış yerlerde soruşturmalar yapıldığını ve bu durumun Türk ve Alman kamuoyunda tartışıldığını anlatan Bozdağ, ”Bu noktaya gelinmiş olması, hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarından özür dilenmesi çok çok olumlu. Umarım Merkel’in ortaya koyduğu yaklaşım diğer siyasilere de örnek olur” dedi.

Hükümetin çalışmaları kapsamında, yapılan ziyaretlerde muhataplarına Türk vatandaşlarının sorunlarını her zaman dile getirdiklerini anlatan Bozdağ, yurt dışındaki vatandaşların Türkiye’yi devlet kurumları olarak yanlarında görmek istediklerini, Hükümetin de bu bilinçle çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

Bozdağ, başta Almanya olmak üzere yurt dışındaki Türk vatandaşlarının birçok alanda başarı hikayeleri yazdığına işaret ederek, ”Vatandaşlarımız çok engelli bir koşuda yarış yapıyor” diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Almanya’da aşırı sağcı şiddet kurbanları için düzenlenen anma töreninde Almanya Başbakanı Merkel’in sözlerini olumlu bulduğunu belirterek, ”Yaşanan hadiselerden bir ülkenin başbakanı olarak yanlışlarını ifade etmesini, af talep etmesini, olayın aydınlatılması konusundaki hassasiyetini dile getirmesini son derece anlamlı buluyorum” dedi.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme