Bombacılar muhtemelen Suriyeli

Olaylar
Patlamanın terörist bir saldırı olduğunu belirten Güler, saldırıyı gerçekleştiren kişinin de Suriyeli olduğunu tahmin ettiklerini ifade etti. İçişleri Bakanı Muammer Güler Hatay’ın Reyhanlı İlçe...
EMOJİLE

Patlamanın terörist bir saldırı olduğunu belirten Güler, saldırıyı gerçekleştiren kişinin de Suriyeli olduğunu tahmin ettiklerini ifade etti.

İçişleri Bakanı Muammer Güler Hatay’ın Reyhanlı İlçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı’nda dün meydana gelen patlamada ölenlerin sayısı 14’e yükseldiğini açıkladı. Ölenlerin 4’ü Türk vatandaşı.

TBMM’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Güler, Suriye Sınırı’nda bulunan Hatay Cilvegözü’nde gerçekleşen patlamaya ilişkin bilgi verdi. Güler, olayın bombalı bir terörist saldırı olduğunun belirlendiğini söylerken, saldırgan teröristin de "muhtemelen Suriyeli" olduğunu bildirdi. Bakanı Güler, Bombalı aracın gri bir araç olduğunu, bunun bir terör eylemi olduğunu belirtti. Ayrıca patlamada yaralanan 8 kişinin de Suriye’ye götürüldüğü kaydeden Güler saldırıyla ilgili şu bilgileri verdi:

"Ölü sayısı 14’e yükseldi. Ölenlerin 4’ü Türk… Saldırı ile ilgili 3 şüpheli tespit edildi. Eylemcilerin 1’i kadın 2’si erkek… Saldırganların 2’si Suriye tarafına kaçtı. Biri ise Türkiye’ye giriş yaptı. Türkiye’ye giren saldırganın kimliği tespit edilmeye çalışılıyor. Muhtemelen saldırganların üçü de Suriye uyruklu…

Herşey kameralarda var. Saat 14.14’e Suriye tarafından park yerine geliyor. 14.30’da havaya uçuruluyor. Araç 23 dakika bekledikten sonra patlatıldı. Aracı havaya uçurana kadar saldırganların aracın içinde beklediği görülüyor."

Panelvan araç iddiasına yönelik bir soruyu da cevaplayan Güler, olayda kullanılan aracın panelvan araç değil onun yanındaki gri araç olduğunu söyledi. Güler, olayın yaşandığı yerle ilgili olarak da "2 bin 400 metrekarelik, insani yardımların toplandığı, Türkiye’nin kontrolünde olan bölgeydi" dedi.

Milliyet
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme