BM’den skandal Türkiye açıklaması! Suçladılar

Olaylar
Gezi Parkı eylemlerine ilişkin aralarında Mehmet Ali Alabora ve Osman Kavala’nın da bulunduğu 16 şüpheliyle ilgili yürütülen soruşturmatamamlanmış ve hazırlanan iddianame de&...
EMOJİLE

Gezi Parkı eylemlerine ilişkin aralarında Mehmet Ali Alabora ve Osman Kavala’nın da bulunduğu 16 şüpheliyle ilgili yürütülen soruşturmatamamlanmış ve hazırlanan iddianame de İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti. İddianamede tüm şüphelilerin “Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbetle cezalandırılması istenmişti.

Bu davalar hakkında bugün Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Komiseri Michelle Bachelet’ten skandal bir açıklama geldi.

TÜRKİYE’Yİ SUÇLAYICI İFADELER

Avrupa’nın önemli yayın kuruluşu Euronews’in aktardığına göre Bachelet, “Türk yetkililere, eleştirel ve muhalif sesleri “istikrarsızlaştırıcı olarak” değil tam tersine sosyal diyaloğa katkı sunan bir değer olarak görmesi çağrısında bulunuyorum. Son günlerde Gezi eylemleri nedeniyle “hükümeti devirmeye teşebbüs” suçundan yargılanan 16 sivil toplum aktivistin davası, uluslararası hukuk standartlarını karşılamayan diğer birçok yargılamanın bir benzerini oluşturuyor” dedi.

 

Haber7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme