Bitlis’te Hain Pusu: 1 Şehit

Olaylar
Alınan bilgiye göre, saat 23.00 sıralarında, Hizan İlçe Kaymakamı Mustafa Adil Tekeli’nin konutuna, terör örgütü PKK mensupları tarafından, roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlend...
EMOJİLE

Alınan bilgiye göre, saat 23.00 sıralarında, Hizan İlçe Kaymakamı Mustafa Adil Tekeli’nin konutuna, terör örgütü PKK mensupları tarafından, roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda konut önünde nöbet tutan bir polis memurunun şehit olduğu, bir polis memurunun ise yaralandığı öğrenildi. İşte o anlar…

GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN…

Yaralı polis memurunun, Hizan Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındığı bildirildi.

Hizan İlçe Kaymakamı Mustafa Adil Tekeli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konutuna saldırı düzenlendiğini, sağlık durumunun iyi olduğunu ifade etti.

İlçeye giriş ve çıkışların yasaklandığı ve ilçe genelinde geniş güvenlik önlemlerinin alındığı gözlendi.

Öte yandan ilçeye takviye olarak güvenlik kuvvetleri sevk edildi.

ŞEHİT POLİSİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Bitlis’in Hizan ilçesindeki Hizan Kaymakamlığı konutuna düzenlenen saldırıda, polis memuru Yasin Hörbek’in şehit olduğu öğrenildi.

Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Hizan İlçe Kaymakamı Mustafa Adil Tekeli’nin konutuna düzenlenen saldırıda, Hizan İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli, Kahramanmaraş’ın Andırın ilçe nüfusuna kayıtlı, polis memuru Yasin Hörbek’in şehit düştüğünü söyledi.

Kars’ın Kağızman nüfusuna kayıtlı olan polis memuru Erdem Orhan’ın ise olayda yaralandığını bildiren Vali Yılmaz, yaralının Hizan Devlet Hastanesinden helikopterle Bitlis Devlet Hastanesine getirildiğini ve burada ameliyata alındığını kaydetti.

Vali Yılmaz, öte yandan Hizan İlçe Kaymakamlığının karşısında bulunan Hizan Askerlik Şubesinde görevli bir askerin de olayda hafif şekilde yaralandığı, yaralı askerin Bitlis Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığını açıkladı.

Hastaneye gelen Bitlis Vali Yardımcıları Süleyman Çelebi ve İsmail Ayhan Tavlı yaralıların durumu hakkında bilgi aldı.

Hastane çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.
 

Ajanslar

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme