Olaylar

Biriktirdiği Parayı Hatıra Olarak Dağıtıyor

Haberin Video Galerisi İçin Tıklayınız… Kırk yıl çalışarak biriktirdiği 30 bin lirayı sakladığı yeri unutan ve geçtiğimiz günlerde tesadüfen paralarına kavuşan Erzurum Olur’dan 90 yaşındaki Ahmet İnan, banknotların tedavülden kalktığını..

Biriktirdiği Parayı Hatıra Olarak Dağıtıyor

Haberin Video Galerisi İçin Tıklayınız…

Kırk yıl çalışarak biriktirdiği 30 bin lirayı sakladığı yeri unutan ve geçtiğimiz günlerde tesadüfen paralarına kavuşan Erzurum Olur’dan 90 yaşındaki Ahmet İnan, banknotların tedavülden kalktığını öğrenince büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

315 liralık yaşlılık maaşıyla geçimini sağlayan İnan, yıllarca emek harcayarak biriktirdiği paraları, misafirlerine hatıra olarak dağıtıyor.
 
Olur’un Ormanağzı köyünde eşi Hüsna İnan’la birlikte yaşayan Ahmet İnan, 40 yıl önce inşaatlarda sırtında taş taşıyarak biriktirdiği 30 bin lirayı, zor günlerde kullanmak için evinde sakladı.

Sakladığı yeri unutan İnan, yıllar sonras tesadüfen paraları evinin bir köşesinde bulan İnan, paralarının tedavülden katlığını öğrenince yıkıldı.
 
Bütün emeklerinn boşa gittiğini anlatan İnan, paraları misafir gelenlere hatıra olarak dağıttığını söyledi. Aldığı 315 liralık yaşlılık maaşıyla geçinemediğini kaydeden İnan, yetkililerden ve hayırseverlerden yardım beklediğini dile getirdi.
 
İHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL